Військові Полтави звинувачуються у махінаціях на три мільйони

Поліція Полтавщини за підтримки військової прокуратури області проводить розслідування за фактом розкрадання бюджету військовими під час закупівлі вугілля. Мова йде про 2,8 млн грн, витрачених на 622 тонни неякісного палива. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, службові особи квартирно-експлуатаційного відділу Полтави змовилися із службовцями ПОКП «Полтавапаливо». 24 квітня 2017 року між установами був укладений договір на постачання 622 тонн вугілля за 2,8 млн грн. Це мало бути вугілля кам’яне марки АС 6-13.

Довідково. Згідно з наказом Міноборони, квартирно-експлуатаційний відділ займається організацією квартирно-експлуатаційного забезпечення ЗСУ. Тобто проводить комплекс заходів, спрямованих на безпечну експлуатацію, утримання казармено-житлового фонду, об’єктів соціально-культурного призначення, комунальних споруд та інженерних мереж військових містечок, забезпечення військових частин квартирним майном.

Квартирно-експлуатаційний відділ м. Полтава на вул. Сінній, 36

Правоохоронці дізналися, що постачальник привіз паливо гіршої якості. У накладних на постачання та перевезення і сертифікатах походження службовці вказали ту, про яку йшлося у тендері.

3 травня 2018 року військова прокуратура Полтавського гарнізону відкрила кримінальне провадження за ч.3 ст.191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб).

За даними порталу ProZorro, «Полтавапаливо» за угодою зобов’язувалося поставити 622 тонни вугілля до середини жовтня за двома адресами:

  • у Полтаву — на вул. Визволення, 28 (197 тонн);
  • у Миргород — на вул. Марусиченка, 30 (425 тонн).

У січні 2018 року квартирно-експлуатаційний відділ Полтави уклав із ПОКП «Полтавапаливо» додаткову угоду на постачання ще 124,4 тонн вугілля за 560 тис. грн. Таким чином загальна сума договору зросла до 3,4 млн грн. Ці кошти виплатили упродовж серпня 2017-го — лютого 2018 року.

Та в рамках кримінального провадження розглядається лише основний договір на 2,8 млн грн. Крім того, не зазначається, вугілля якої марки фактично поставило «Полтавапаливо». Вказано лише, що комунальне підприємство закупило його в ТОВ «Асгард Мега Груп».

Наразі правоохоронці отримали доступ до низки документів та рахунків фігурантів справи. Жодній юридичній чи фізичній особі повідомлено про підозру не було.

«Полтавщина»