На ремонт аварійного колектору в Полтаві потрібно 8 мільйонів гривень

8 млн грн вимагають підрядники за роботу на аварійному каналізаційному колекторі

Зараз жителі багатоповерхівки на просп.Миру 26/13 потерпають від запахів нечистот у них під вікнами. Поруч із цією 14-поверхівкою в мікрорайоні Левада – аварійний каналізаційний колектор.

«Ми шукаємо гроші на заміну цієї аварійної ділянки та ведемо переговори з імовірними підрядниками, які можуть виконати роботу, – повідомляє пресслужба «Полтававодоканалу». – Минулоріч вже проведені роботи щодо заміни ділянки колектора за адресою просп. Миру 26/13. Вартість цих робіт склала 4 150 тис. грн. Ще тиждень тому, опираючись на попередні цифри, ми вважали, що необхідно орієнтовно 5 млн. гривень. Однак представники підрядних організацій вважають, що ця робота коштує 8 млн. грн».

Зараз біля зазначеної багатоповерхівки лежать труби, під вікнами – розрита яма і сморід.

«Поки що там працює тимчасова каналізаційна насосна станція та напірна каналізаційна мережа в обхід аварійних ділянок. Відтак у зруйнованій частині колектора жодних стоків немає – вони у пластиковій трубі напірної мережі. Жодних процесів «розмивання» зараз не відбувається, тому ні каналізаційний колектор, ні інші комунікації не мають впливу на міцність споруди», – запевняють у «Полтававодоканалі».

Термінів щодо ремонту не оголошують, бо на це «Полтававодоканал» не знайшов грошей.

Проте жителі будинку впевнені, що багатоповерхівка руйнується через аварійний колектор.

Нагадаємо, що біля цієї багатоповерхівки в березні торік обвалився ґрунт. У яму набігли стічні води. Тоді поруч із проваллям водоканал встановив тимчасову насосну станцію. Трубу протягнули по землі до частини колектора, яка функціонує.

Люди з Левади розповідають, що за рік у тому місці було 5 обвалів, мешканці непокояться за дітей, які гуляють на майданчику поблизу. Окрім того, стічні води час від часу вириваються на поверхню і розмивають будинок. Був один випадок, коли каналізація залила підвал.

Нагадаємо 4 листопада 65-річна двірничка провалилася у 5-метрову яму колектора на вул. 23 вересня в Полтаві.