У Полтаві через прорив труби 38 квартир без опалення

У Полтаві мешканці багатоквартирного будинку четвертий день без опалення. Це тому, що на першому поверсі прорвало трубу, яка замурована у підлогу. Аби її полагодити, мають зірвати бетон. Над місцем аварії розташований спортивний клуб.

Гріємось, хто гарячими грілками, хто чим може. Без опалення залишились 38 квартир”, — каже мешканець будинку Олександр Рогожніков.

Так від 15 березня живуть люди у полтавській чотириповерхівці на вулиці Василя Барки. У квартирі Олександра Рогожнікова температура підіймається до 12 градусів тепла.

Коли йду спати, набираю 6–7 пляшок пластмасових з окропом. Обкладаюсь ними й так сплю. Зверху вкриваюся теплою ковдрою, бо інакше не заснеш”, розповідаєкаже мешканець будинку Олександр Рогожніков.

Опалення у будинку вимкнули через прорив труби, говорить заступник начальника підприємства «ЖЕО №2» Михайло Лукін. Теплова мережа розташована під підлогою приватного спортивного залу на першому поверсі.

“Труба, яка виходить з моєї квартири, далі прокладена під спортивним дитячим клубом. А коли в ньому робили ремонт, вони цю трубу у своєму приміщенні замурували бетоном. Під бетоном труба і прогнила”, — говорить мешканець будинку Петро Смірнов.

Для того, щоб дібратися до комунікацій, які прокладені під підлогою, потрібно зривати шар бетону. Скільки там його, ми не можемо сказати. Можливо, 30 сантиметрів, можливо, 50″, — каже заступник начальника підприємства «ЖЕО №2» Михайло Лукін.

Площа приміщення спортклубу – близько 300 квадратних метрів. Його власниця Ірина Ковпак говорить: не проти, аби полагодили трубу, але відновлювати підлогу після робіт їй мають допомогти комунальники та мешканці будинку. У скільки це може обійтися, поки не рахувала.

“5 років тому я викупила це приміщення. У мене своє опалення, своє світло. Так склалося, що труби ЖЕКу та всього будинку прокладені саме під моїм приміщенням, хоча я до них не маю ніякого стосунку. Із сусідами будемо знаходити компроміс та вирішувати фінансові питання разом”, говорить власниця спортивного клубу Ірина Ковпак.

Які гроші? Треба на ліки, поїсти. Гроші на ремонт – то взагалі в останню чергу”, — каже мешканець будинку Олександр Рогожніков.

“Ми не маємо права виконувати роботи, які не входять в тариф, бо це буде не цільова розтрата грошей”, — говорить заступник начальника підприємства «ЖЕО №2» Михайло Лукін.

Однак, полагодити прорив є змога лише із спортзалу, каже Михайло Лукін.

Трубу видно з підвалу, але ми туди не доберемось, оскільки там капітальні стіни, бетонні перекриття. Якщо ми їх почнемо руйнувати, то може просісти весь будинок”, — додає заступник начальника підприємства «ЖЕО №2» Михайло Лукін.