Полтавщина в “помаранчевій зоні”

По рівню госпіталізації Полтавщина в помаранчевій зоні. Проте в деяких окремих громадах ситуація ще складніша. Про це на апаратній нараді заявив Віктор Лисак, очільник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

За його словами, ситуація в регіоні з темпами поширення коронавірусу досить складна, крім того, збільшилась кількість летальних випадків серед молодих людей:

– Щодо летальних випадків, вікова структура зовсім змінилася. Якщо раніше це було 80+. Зараз це молоді люди, які мають серйозні супутні хвороби і вони поступають до медзакладів в тяжкому стані. Сьогодні медики говорять, що пацієнти зовсім інші по важкості і по кисневій залежності. Зараз ми повинні розірвати ланцюг, зменшити захворюваність. Якщо ми не будемо використовувати всі карантинні заходи, то ситуація загостриться.

За 10 днів кількість хворих зросла на 1800. Додатково розгортаються ліжка для хворих на коронавірус в Миргороді та Лубнах.

Найважчою лишається ситуація по Полтаві та Полтавському районі, проте в інших громадах теж стрімко зросла кількість хворих, і в зв’язку з цим ймовірне посилення карантинних обмежень в окремих містах:

– Дуже активно ми працюємо по Полтаві. Є порозуміння з управління охорони здоров’я міста. Процес в цьому плані йде. Лише за минулу ніч в Полтаві діагностували 141 пневмонію, госпіталізовано 52 людини. Кількість викликів бригад екстреної медичної допомоги різко збільшилась, якщо раніше ми говорили про 600, то зараз вже 817. Збільшилась кількість і ГРВІ. Також збільшується кількість хворих і серед дітей. На сьогодні лікується 254 дитини.

За словами Лисака, ситуація ускладнюється і в Лохвиці, Карлівці та Зінькові.

– Також треба приймати рішення по Коломацькій громаді, там спалах коронавірусу стався у школі і далі розповсюдився. Ситуація напружена і в Щербанівській громаді, – наголосив посадовець.