Чи продають в магазинах Полтавщини алкоголь неповнолітнім – перевірили поліцейські

Поліцейські Полтавщини провели превентивну роботу серед молоді, відвідали сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах та поспілкувалися з адміністраціями і продавцями 22-х закладів торгівлі щодо недопущення продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

До рейдових груп, окрім інспекторів ювенальної превенції, були залучені дільничні офіцери та працівники сектору реагування патрульної поліції. У ході роботи поліцейські також звертали увагу громадян та підприємців на дотримання карантинних обмежень.

“Під час заходів поліцейські склали 38 адміністративних протоколів, із них 10 – за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення), 1 – за доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння (ст. 180 КУпАП), 11 – за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП), 8 – за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП), 1 – за вчинення домашнього насильства (ст. 173-2 КУпАП), 2 – за порушення правил торгівлі у частині продажу неповнолітнім пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів (ст. 156 ч. 2 КУпАП) та 1 – за порушення правил карантину (ст. 44-3 ч. 2 КУпАП)”, – розповіла очільниця відділу ювенальної превенції поліції області Ірина Москаленко.

“Шановні батьки! Задля недопущення подібних випадків з дітьми, поліція Полтавщини радить ретельніше контролювати їх дозвілля та місцезнаходження. Цікавтеся де та з ким вони проводять свій вільний час. Роз’яснюйте, що за скоєння різного роду правопорушень неодмінно настає відповідальність. Організуйте дітям правильне активне дозвілля, аби уберегти їх від необдуманих вчинків. Не забувайте, що за безпеку дітей відповідальні дорослі!

Шановні підприємці! Нагадуємо, що за продаж неповнолітнім алкоголю, тютюнових виробів та електронних сигарет передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 6 800 до 13 600 гривень (стаття 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Окрім цього, суб’єкт господарювання за порушення вимог закону може бути позбавлений ліцензії на продаж підакцизних товарів. Будьте відповідальними і не порушуйте закон!”, – йдеться у повідомленні.