У “Котлярику” буде Будинок опери, а в Кадетському корпусі – військовий ліцей за стандартами НАТО

Голова Полтавської ОДА вважає, що Будівля дворянського зібрання, Будинок генерал-губернатора та Полтавський Петровський кадетський корпус, які розташовані в історичному центрі міста, потребують підтримки і повинні бути відреставровані.

«При злагодженій роботі обласної та місцевої влад ми зможемо зберегти історичне серце Полтави – ансамбль Круглої площі. Та залучити в місто туристів, – заявив Олег Синєгубов у середу, 24 березня, під час презентації Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки. – Той стан, у якому будівлі перебувають зараз, не витримує жодної критики. Складність роботи у цьому плані полягає в тому, що жодна будівля не перебуває на балансі області. Ми розробили своє бачення відновлення ансамблю Круглої площі й згодом представимо його на розсуд обласної та міської рад».

Будівля Дворянського зібрання майже повністю була зруйнована внаслідок пожежі в грудні 2020 року – знищено повністю правий та центральний корпуси будівлі. За задумом, планується передати будівлю на баланс області, провести реставраційні роботи, розмістити в ній Полтавський академічний симфонічний оркестр та створити глядацьку залу на 500 місць. Для реставраційних робіт необхідна державна підтримка на суму 450 млн грн.

У Будинку генерал-губернатора після передачі до власності області та реставраційних робіт може розміщуватись балетна й танцювальна спортивні школи, розраховані на 1000 вихованців. Також планується створення IT-простору для учнів (програмування, робототехніка, стартапи, розробка вебресурсів, 3D-моделювання). Необхідна державна підтримка – 160 млн грн.

У Полтавському Петровському кадетському корпусі планується створити військовий ліцей за стандартами НАТО. У будівлі буде кілька приміщень: учбовий корпус, танцювальна зала, житловий корпус, адміністративна споруда, лазарет, офіцерський гуртожиток, гаражі та парковка. У цьому закладі виховуватимуть військову еліту та проводитимуть навчання за 4 напрямками: десантно-штурмові війська, телекомунікаційні війська, військова медицина, військове будівництво. Професію військового зможуть здобувати 500 ліцеїстів. Для реставраційних робіт необхідна державна підтримка у розмірі 1,3 млрд грн.

Для збереження унікального комплексу загалом необхідно 1,91 мільярда гривень із державного бюджету.