На Полтавщині від сьогодні посилять карантин

На Полтавщині коронавірусом почали хворіти підлітки. Ковід мутував і кількість пацієнтів у лікарнях області щодня зростає

Сьогодні у Полтаві посилять карантин. Про це заявив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. 

– Сьогодні проведемо комісію ТЕБ та НС та будемо посилювати карантинні заходи. Бо та негативна динаміка, яку ми зараз спостерігаємо, нас задовольняти не може, – сказав під час наради 29 березня Синєгубов.

 29 березня на Полтавщині розпочнуть вакцинацію вчителів та людей, старших 80 років. Працюють 11 бригад медиків, які щеплюють людей індійською вакциною «CoviShield».

– Кількість пацієнтів у лікарнях збільшується. Учнів відправили на карантин, але позитивної тенденції ми не побачили. Кількість хворих прогресує, – розповів Віктор Лисак, директор обласного департаменту охорони здоров’я. –  На минулому тижні ми перетнули рубіж – 697 нових випадків за добу. Почали хворіти молоді люди. Від 40 до 60 років – основна вікова група.

За добу на Полтавщині захворіло 154 особи. Загалом 7420 людей в області лікують коронавірус.

– Порівняно з початком минулого року, інфекція змінилася і стала надзвичайно високо контагіозною. Інкубаційний період скоротився, уже не два тижні, а достатньо раз проконтактувати з хворим, – зауважив Віктор Лисак.

42% ліжок у лікарнях зайняті. 1322 – вільні.

– Ми повинні прийняти рішення щодо введення нових заходів. 535 пневмоній додалося за минулий тиждень. За цю добу – рекорди по кількості пневмоній і по кількості госпіталізації – 184 пневмонії і 84 людини госпіталізовані, – додав Лисак. – На жаль, іде ріст хвороби серед дітей. 1637 дітей захворіли, з них нових додалося 207. 399 дітей зараз хворіють. Найбільше хворіють підлітки і це надзвичайно серйозні речі.

22 нові пункти вакцинації повинні сьогодні розпочати роботу.

На Полтавщині вже вакцинували 9200 людей.

Офіційно влада повідомляє, що вакцинація проходить добре. Повідомлень про негативні наслідки нема. Думки людей щодо щеплень від ковіду розділилися. Багато медиків відмовилися робити щеплення і є повідомлення, що після вакцинації люди відчувають слабкість протягом тривалого часу.