На Полтавщині взято під варту осіб, які намагалися захопити підприємство

Слідчі поліції Полтавщини, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури, повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 206-2 (Протиправне заволодіння майном підприємства) Кримінального кодексу України двом особам, які намагалися незаконно заволодіти сільськогосподарським підприємством СТОВ “Прогрес” на Гребінківщині, Полтавської області. Наразі чоловіків судом взято під варту із визначенням розміру застави. 

У вчиненні даного злочину обґрунтовано підозрюються два колишніх директори цього підприємства, 1979 та 1980 років народження, які з використанням фіктивних документів намагалися силою захопити підприємство, залучивши кілька десятків молодих чоловіків у масках. Нагадаємо, що поліція не допустила рейдерського захоплення, а правопорушників затримали.   


Артем Родигін, тимчасовий виконувач обов’язків начальника поліції Полтавщини, зазначив:

«Слідчими поліції, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури 3 квітня вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч. 3 ст. 206-2 (Протиправне заволодіння майном підприємства) Кримінального кодексу України. Фігурантам Октябрським районним судом м. Полтави обрано запобіжні заходи – тримання під вартою з визначенням розміру застави відповідно 3 000 940 грн. та 15 990 960 грн. Наразі вказані особи перебувають в умовах слідчого ізолятора».

За словами Артема Родигіна, у слідства є інформація про подальші спроби причетних до злочину осіб заволодіти майном підприємства, що також отримає належну правову оцінку. У ході досудового розслідування встановлюються обставини злочину та інші особи, які можуть бути причетні до вчинення рейдерського захоплення, з використанням фіктивних документів та силовою підтримкою однієї з охоронних фірм. Тривають слідчі дії.

У разі доведення судом вини підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.