На Полтавщині два директори вкрали у свого підприємства кукурудзи на 55 мільйонів гривень

У Полтаві взяли під варту двох керівників глобинського підприємства сільгосппідприємства «Прогрес», які спочатку обікрали його на 55 млн грн, а потім намагалися захопити. Про це пише “Полтавщина”.

Октябрський райсуд Полтави обрав запобіжні заходи двом керівникам с/г ТОВ «Прогрес» Роману Довбишу і Геворгу Данієляну, які вкрали у нього ж майже 7 тис. тонн кукурудзи, а потім вчинили спробу рейдерського захоплення. 4 і 5 квітня суддя Ганна Андрієнко ухвалила взяти їх під варту із правом внесення 3 млн грн і 16 млн грн застави відповідно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

За даними Мін’юсту, сільськогосподарське ТОВ «Прогрес» було зареєстроване у селі Майорщина (нині Гребінківської громади) у 2000 році. Фірма мала дозвіл розводити велику рогату худобу і свиней, вирощувати зерно, збирати й обробляти врожай, виробляти олію і тваринні жири, торгувати продуктами, напоями і тютюном, займатися водою тощо.

На той час єдиним власником товариства був Сергій Данієлян. За 8 років він створив ТОВ «Мадег» з аналогічними видами діяльності. У 2017 році на посаду директора «Прогресу» був призначений Геворг Данієлян. У березні 2020-го його перевели на посаду директора з виробництва, а керівником став Роман Довбиш.

Згідно з матеріалами справи, вже за півроку ці двоє обікрали підприємство. З полів площею 2878 га у Гребінківському, Оржицькому та Пирятинському районах «Прогрес» зібрав 20,9 тис. тонн врожаю кукурудзи, але у звітах вказали на 6,9 тис. тонн менше. Цю різницю Роман Довбиш і Геворг Данієлян наказали відвантажити до зерносушарки ТОВ «Мадег», яка на той час уже належала Геворгу. Звідти частину зерна розпродали різним покупцям, чим завдали шкоди на 54,9 млн грн.

З цього приводу у січні 2021 року було відкрите кримінальне провадження за ч. 5 ст. 190 ККУ (Шахрайство). В рамках розслідування правоохоронці вилучили частину зерна. Тоді Роман Довбиш і Геворг Данієлян вирішили захопити все ТОВ «Прогрес», але спочатку Геворг переписав «Мадег» на Вікторію Ісаченко.

Потім, у березні 2021 року, Геворг Данієлян зареєстрував ТОВ «Структура Акцепт». Далі він підробив довіреність, яка дозволяла діяти двом іншим особам від імені власника «Прогресу» Сергія Данієляна. Документ підписав нотаріус у Кіпрі, куди Сергій Данієлян в той період не їздив.

За допомогою цієї довіреності Геворг Данієлян провів процедуру купівлі-продажу СТОВ «Прогрес», яке повністю перейшло у власність ТОВ «Структура Акцепт». Фактично процедура передачі у власність завершилася 2 квітня. Саме тоді власником «Прогресу» став Геворг Данієлян, а директором — Роман Довбиш.

Того ж дня на підприємство заявилися 40 кремезних чоловіків у масках, які мали звершити процедуру рейдерства фізично. Вони представилися працівниками охоронної фірми і не допустили директора підприємства до його кабінету.

Сергій Данієлян викликав на місце поліцію і та, зі спецпризначенцями, затримала двох рейдерів і розігнала «тітушок». Також слідчі відкрили ще два кримінальних провадження за ч.3 ст.206-2 ККУ (Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації, вчинене службовою особою з використанням службового становища) та ч.1 ст.366 ККУ (Службове підроблення).

Пізніше матеріали були об’єднані в одне провадження і Довбиш з Данієляном отримали повідомлення про підозру за всіма трьома статтями: шахрайство, заволодіння майном та службове підроблення.

За кілька днів після затримання обом обрали запобіжні заходи — тримання під вартою із правом внесення застави. Для Романа Довбиша суддя призначила 3 млн грн застави, для Геворга Данієляна — 16 млн грн.

За інформацією відділу комунікації поліції Полтавщини, ще 9 квітня обидва підозрюваних перебували у СІЗО. Вони мають 30 днів на оскарження запобіжних заходів.

До речі, саме в той час, коли ТОВ «Мадег» керували Сергій Данієлян і Роман Довбиш (був бухгалтером фірми), фірма засіяла нарковмісним маком 240 га полів — найбільшу за всю історію незалежної України територію. Зараз розслідування триває, але одну задіяну у злочині особу суд вже виправдав, а щодо інших двох провадження було закрите.