Водна арена, хокейний стадіон, гірськолижний спуск — що хочуть побудувати на Полтавщині

Полтавська ОДА презентувала об’єкти, які планують побудувати до кінця 2027 року. Фантазія це або реальність — покаже час, пише “Полтавщина”.

13 квітня перший заступник голови Полтавські ОДА Дмитро Лунін презентував Стратегію розвитку області до 2027 року. Вона стала продовженням презентації, яку розпочав 27 березня Олег Синєгубов. Тоді голова ОДА зробив несподівані заяви про плани відкрити у будівлі кінотеатру ім. Котляревського малу оперу та військовий ліцей у Кадетському корпусі. У свою чергу Дмитро Лунін розповів про програми й об’єкти у сферах медицини, освіти, спорту та інфраструктурі.

Як часто буває, чиновники розповідають про великі плани, але вони так і залишаються у форматі презентацій або стають довгобудами. Тому зафіксуємо для історії обіцянки, які стосуються нового будівництва, а потім через час подивимося — реалізували їх чи ні.

Реконструкція відділень обласної лікарні

До 2023 року запланована реконструкція 7 об’єктів Полтавської обласної клінічної лікарні:

  • Хірургічний корпус, відділення судинної хірургії — 39 млн грн;
  • Хірургічний корпус, відділення анестезіології та інтенсивної терапії — 94 млн грн;
  • Термомодернізація терапевтичного корпусу — 27 млн грн;
  • Реконструкція кардіологічного відділення в терапевтичному корпусі — 116 млн грн і 2, 3, 4 поверхів — 20 млн грн;
  • Реставрація пульмонологічного корпусу — 22 млн грн;
  • Капітальний ремонт приміщень пульмонологічного корпусу — 7 млн грн;
  • Ремонт обласної поліклініки — 26,6 млн грн;
  • Реконструкція усіх корпусів Полтавської обласної дитячої лікарні

Корпус невідкладних станів

У Полтаві 4-й рік триває проектування дев’ятиповерхового корпусу невідкладних станів для обласної лікарні. Дмитро Лунін заявив, що на його будівництво потрібно 880 млн грн. В обласній лікарні — недостатня кількість ліжок для оперативного лікування. Відкриття нового корпусу дозволить знизити післяопераційну летальність. Цю будівлю планують побудувати за 5 років. В цьому році вже виготовляється проектно-кошторисна документація.

Медичні лабораторії

До 2027 року планують побудувати катетеризаційні лабораторії на базі комунальних лікарень в Кременчуці, Лубнах, Миргороді за 194,5 млн грн. Вони потрібні, щоби досліджувати й лікувати серцево-судинні захворювання.

Спортивна арена в школі-інтернаті

На базі Полтавської спеціалізованої школи-інтернату на вулиці Монастирській заплановане будівництво критої спортивної арени. У ній хочуть розмістити бігові доріжки, майданчик для футболу, баскетболу, волейболу, тренувальні зали для боксу, боротьби, гімнастики, тренажерна зала, роздягальні та душові.

З депутатами обласної ради було погоджено будівництво такого об’єкту, тому на наступну сесію винесуть питання фінансування. Будівництво такої арени планують закінчити до 2023 року.

Також планується відремонтувати спальний корпус на 350 осіб. Потрібний ремонт й в навчальному корпусі. 

Палац спорту у Полтаві

Минулого року Департамент освіти і науки, молоді та спорту Полтавської ОДА уклав договір на розробку проекту будівництва нового Палацу спорту. Його будівництво наразі оцінюють у 495 млн грн.

За словами Дмитра Луніна, спочатку об’єкт планували побудувати у майбутньому мікрорайоні «Лазурний». Тепер для будівництва вибрали інше місце. Місто бачить розміщення об’єкту біля 1-ї міської лікарні. Якщо Полтава не виділить землю, то область розгляне варіант розміщення комплексу у Щербанівській територіальній громаді.

Водна арена

Побудувати водну арену хочуть на базі ДЮСШ «Олімпійські надії» в у Полтаві на Ворсклі. Орієнтовна вартість будівництва — 50 млн грн. У Полтаві є потужна команда веслувальників, яка розраховує на олімпійські медалі у Токіо. У Полтаві близько 200 дітей займаються веслувальним спортом, тому потрібно створити для них сучасні умови для тренування, зокрема, арену, щоби люди могли спостерігати за цим спортом.

Гірськолижна база в Стасях

Планується реконструкція гірськолижної бази Полтавської ДЮСШ імені О. Бутовського, що працює в селі Стасі. Запланована вартість робіт — 50 млн грн. Планується виконати роботи до 2024 року.

Льодові арени

Заплановано будівництво багатофункціональних льодових арен на 5000 глядацьких місць у Полтаві, Горішніх Плавнях, Лубнах та Миргороді. Там знайдуть своє місце хокей і фігурне катання. Зараз шукають земельні ділянки під ці об’єкти. Міністерство молоді та спорту на умовах співфінансування будуватиме усі вказані арени.

Спортивний комплекс в Решетилівці

Реконструкція фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» в місті Решетилівка. Запланована вартість 45,5 млн грн. Роботи хочуть профінансувати за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку в рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

Будівництво басейну у Миргороді

Минулого року розпочалося будівництво басейну в Миргороді на вул. Гоголя, 175. На басейн планують витратити 110 млн грн.

Реконструкція дитячого табору «Маяк»

Дмитро Лунін заявив, що дитячий табір «Маяк» у Головачі потрібно реконструювати із «нуля», тому і роботи коштуватимуть 200 млн грн. Завершити проект планують у наступному році. Реконструкція табору триває з 2018 року.

Також у стратегію розвитку внесли завершення реконструкції аеропорту «Полтава». Потрібно за 784 млн грн виконати реконструкцію злітно-посадкової смуги, встановити огорожу, замінити освітлення тощо. А до кінця цього року планують завершити будівництво басейну в авіамістечку, за новими підрахунками потрібно 128 млн грн.