За рахунок Полтави Біленький вирішує власні проблеми у Решетилівці

Депутат обласної ради Ірина Степаненко звинуватила Біленького в тому, що він за рахунок громади Полтави вирішує свої політичні інтереси, “перекачуючи” кошти в свій електоральний округ – Решетилівку. Про це депутат пише в блозі на сайті “Полтавщина”.

Полтавська обласна рада під керівництвом її горе-керманича Олександра Біленького на останній сесії повернула в оперативне управління найбільші комунальні підприємства області. Послугами яких користуються в основному жителі обласного центру. На прикладі Полтаватеплоенерго, спробуємо розібратися чому.

 Не тільки тому, що це – фінансово привабливий ресурс і можливість надалі «ловити рибку в мутній воді», вирішуючи шкурні питання декількох вибраних. Фінансові можливості цих підприємств для недоброчесних політиків є ще й своєрідним корупційним джерелом непрямого підкупу виборців.

Ось типовий приклад, як коштом великого комунального підприємства, підживлює свій електорат Олександр Біленький.

Наприкінці 2019 року я писала, що Полтаватеплоенерго, обслуговуючи  переважно жителів Полтави і отримуючи саме від них левову частку платежів, основну суму ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) сплачує чомусь не до казни міста, а в бюджет Решетилівської громади!

 Тоді я наводила офіційні дані підприємства, де було чітко видно, що бюджет Решетилівки за вересень-грудень 2018 року мав отримати від Полтаватеплоенерго 37 тисяч гривень, натомість отримав 5,3 млн. грн. А за січень – листопад 2019 року мав отримати 159 тисяч грн., а отримав 15,5 млн. Тобто тільки за період з вересня 2018 року по листопад 2019 року громада Решетилівки отримала коштів, що ій не належать, в сумі 20,6 млн.грн. Саме цих коштів не отримав бюджет м. Полтава.

Тоді мешканець Решетилівщини і голова Полтавської облради О.Біленький виправдовувався, що таким чином рятує бюджет обласного центру від вилучення податків. Такі жалюгідні виправдання, звісно, не витримують жодної критики.

 Але ця сама ганебна практика безпідставно і незаконно, з використанням службового становища,  забирати податки на користь однієї з громад, обкрадаючи іншу, триває і донині.

За попередніми розрахунками, починаючи з вересня 2018 року по даний час, бюджет м.Полтава отримав ПДФО від ПОКВП «Полтаватеплоенерго» всього 2, 0 млн. грн. В той час, коли бюджет Решетилівської громади неправомірно отримав близько 47 млн. грн. Фактично 47 млн. вкрадено у жителів Полтави. Це і є корупція, якщо називати речі своїми іменами. Тому що фактично ці 47 млн. – пішли на прихований непрямий підкуп виборця Решетилівської громади.

Водночас інші 59 громад Полтавщини, отримують податки у відповідності до Бюджетного кодексу, тобто чесно зароблені, а не штучно залучені!

З передачею в оперативне управління Полтавської обласної ради ПОКВП «Полтаватеплоенерго», жодних сумнівів, що вакханалія тільки посилиться. І неодмінно «вилізе» стрімким зростанням боргів і неминучим підвищенням тарифу для споживачів послуг підприємства, що відчують на собі жителі Полтави вже в новому опалювальному сезоні.

Зараз в області працюють державні аудитори. Можливо вони зацікавляться порушеннями бюджетного законодавства, перерахуванням коштів не у відповіднсті до вимог Бюджетного кодексу.

За даними Кабміну, тільки Полтавська, Вінницька та Тернопільська обласні ради ще не передали теплогенеруючі підприємства містам і громадам. Всі інші теплогенеруючі компанії, які постачають тепло жителям великих міст – обласних центрів, практично у власності міст, або у приватнній власності. Саме обрані голови громад обласних центрів – мають відповідати перед своїми виборцями за тепло в їхнії оселях.

Сьогодні Полтаватеплоенерго має свої філії, окрім Полтави і Решетилівки, в Карлівці, Машівці і Котельві. І виходячи з логіки децентралізації, громадам доведеться самотужки  вирішувати на своїх територіях питання житлово-комунального господарства. Створювати та підтримувати вже створені ОСББ, займатися  модернізацією мереж, енергозбереженням і адекватними тарифами.

В Полтаві знаходиться 1369 точок комерційного обліку об’єктів ПОКВП «Полтаватеплоенерго», в Решетилівці – всього 16. Ну і відповідна кількість працівників підприємства, ПДФО яких має зараховуватися в бюджет Полтави. А також непорівнювана з Котельвою, Решетилівкою, Машівкою і Карлівкою  кількість споживачів послуг.

Скрін з сайту «Полтаватеплоенерго» МАПА КОМЕРЦІЙНОГО ОБЛІКУ

Тому по-державницьки і логічно було б негайно реформувати Полтаватеплоенерго, передавши його майно Полтаві та тим громадам, де розташовані філії підпиємства. І аж ні як не віддаючи його в оперативне управління Полтавській обласній раді під керівництвом О.Біленького – точно не господаря. Те саме стосується і Полтававодоканалу.

Прикметно, що серед ініціаторів повернення комунальних підприємств в оперативне управління обласної ради – заступник Біленького Олексій Чепурко. Який будучи заступником голови Полтавської міськради в 2019 році пропонував обласній раді вийти із засновників Полтаватеплоенерго, а міській увійти, при цьому без районних підрозділів. Тобто, зайнявши крісло в керівництві облради, він радикально змінив точку зору.

Отже, закон потрібно повертати в стіни Полтавської обласної ради, де він, на жаль, сьогодні відсутній. Так як ніхто не має права штучно створювати громадам нерівні умови. Тим більше, що це не має нічого спільного з Законом.