Для розробки проекту реконструкції летовища “Полтава” обрали найдорожчу пропозицію

Департамент будівництва Полтавської ОДА уклав договір на розробку проєкту реконструкції аеродромного комплексу аеропорту з державним підприємством «Південдіпрондіавіапром».

Це підприємство виконає проєкт за 12 млн 480 грн до 5 листопада 2021 року. Це була найдорожча з пропозицій, які подавали на аукціон. Про це стало відомо із сайту Prozorro 15 квітня, після підписання договору.

Як йдеться у критеріях вибору переможця, індикатор вартості робіт становить 70%, а строк виконання робіт 30%. Це означає, що під час вибору переможця керувалися й неціновим індикатором.

У ситуації з вибором проєктанта для аеропорту час важливий, адже від цього залежить чи буде можливість залучити кошти на реконструкцію аеродромного комплексу на 2022 рік з державного бюджету. Цьогоріч полтавська влада має підготувати проєкт реконструкції, а Уряд виділити кошти на роботи. Якщо це вдасться зробити вчасно, то ремонт не відтермінують.

Саме «Південдіпрондіавіапром» раніше заявило, що готове виконати роботи до 5 листопада, але це коштуватиме дорожче, аніж пропозиції інших учасників. До прикладу, «Проектдормісттехнологія» заявляло про готовність виготовити проєкт до серпня 2021 року за 11 млн 592 тис. грн (цю пропозицію відхилили).

Фірма «Сінк плюс Міжнародна інжинірингова і консалтингова компанія» готова була виконати проєкт за 6 місяців. Це коштувало б 12 млн грн. Своєю чергою, «Укравіапроект» пропонує виконати роботи до 5 жовтня й зменшив ціну з 12 млн 335 тис. грн до 12 млн грн.

Реконструкція смуги планується у 2022 році. У 2023 році планують запустити чартерні рейси, а у 2024 році повноцінні регулярні пасажирські рейси. Проєкт реконструкції злітно-посадкової смуги коштуватиме 25 млн, а коригування проєкту огорожі 400 тис. грн. За державні кошти фінансуватимуть реконструкцію злітної смуги та закупівлю спеціалізованого обладнання.

Раніше уряд відтермінував модернізацію полтавського аеропорту на 2022 рік, хоча Володимир Зеленський сказав, що кошти на смугу мають знайти на 2021 рік. Раніше на 78,2 млн грн профінансували розвиток аеропорту. Це стосується капітального ремонту будівлі аеровокзалу з облаштуванням міжнародного пункту пропуску, поточного ремонту штучної злітно-посадкової смуги, перону та рульової доріжки.