У Полтаві помер професор ПДАУ Микола Якименко

На 75 році життя відійшов у вічність доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавського державного аграрного університету Якименко Микола Андрійович

«Ця звістка глибоким болем обізвалась у серцях найрідніших для нього людей, у серцях тих, хто його любив і поважав, хто жив та працював разом з ним, кого він навчав. У нашій пам’яті Микола Андрійович назавжди залишиться справжнім життєлюбом, усміхненим, привітним, доброзичливим, мудрим і досвідченим педагогом, наставником, професіоналом, відданим улюбленій справі. Колектив Полтавського державного аграрного університету висловлює найщиріші співчуття родині, близьким, друзям Миколи Андрійовича щодо раптової та непоправної втрати… Віримо, що Всемилостивий Господь прийме його світлу та щиру душу в Царство Небесне. Вічна і світла пам’ять нашому колезі…», — йдеться у повідомленні на офіційному сайті ПДАУ.

Микола Андрійович Якименко народився у с. Вікторове Глухівського району Сумської області 4 серпня 1946 року у родині колгоспників. У 1964 році закінчив Баницьку середню школу, а у 1969 році — Полтавський державний педагогічний інститут ім. В. Г. Короленка. Навчався в аспірантурі Інституту історії АН НАН України, де у 1977 році захистив кандидатську. У 1989 році у Київському університеті ім. Тараса Шевченка він захистив докторську дисертацію. Лауреат премій імені Самійла Величка та Панаса Мирного.

У Полтавському державному сільськогосподарському інституті (нині — аграрному університеті) почав працювати у 1979 році. Автор 10-ти монографій з аграрної історії України другої половини ХІХ — початку ХХ ст. та понад 170 наукових і науково-популярних статей з різних проблем вітчизняної історії. Член редакційної колегії збірника наукових праць Полтавського краєзнавчого музею: «Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток».