СБУ викрила “піраміду” нардепа Богдана для впливу на вибори

Служба безпеки заявляє, що викрила “виборчу піраміду” під керівництвом народного депутата, яка працювала у низці регіонів України і мала на меті забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах.

Про це на брифінгу 21 лютого повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко, пише УП.

“Створена організація має свою ієрархію і розподіл обов’язків. Вона складається з керівника, яким є один з народних депутатів України (сьогодні його не називаємо свідомо, щоб не прив’язувати його до жодної з політичних сил), 3 координаторів, відповідальних за різні частини держави, підпорядкованих їм координаторів в регіонах (відповідають за 2 області) і підпорядкованої їм низової ланки польовиків”, – сказав він.  

Він додав, що у зв’язку з цим 21 лютого СБУ спільно з ГПУ і ДБР у рамках відкритого кримінального провадження за ознаками створення злочинної організації “у значній частині регіонів нашої держави проводить більше 30 обшуків“.

“Хочу наголосити, що у жодному партійному офісі жодної політичної сили ніяких обшуків не проводиться”, – сказав Кононенко.

Він також додав, що йдеться не про депутата, який є кандидатом у президенти.  

За словами Кононенка, слідчі дії у рамках провадження мають на меті “задокументувати створення так званих “виборчих пірамід” і не допустити їх використання під час виборів”.

За даними представника СБУ, до злочинної організації входять і відіграють провідну роль громадяни Російської Федерації та громадяни України, які “тривалий час співпрацюють з російськими структурами”.

Разом з тим, канал “Перший” заявляє, що мова йде про народного депутата Руслана Богдана з Полтавщини:

Як стало відомо “Прямому” з власних джерел, організатором зриву президентських виборів є депутат від “Батьківщини” Руслан Богдан.

Також до організації схеми з підкупу виборців причетний нардеп від “Батьківщини” Валерій Дубіль. Про це “Прямому” стало відомо з власних джерел.