На Полтавщині поліція затримала банду, яка розкрадала скрапленний газ

Слідчі поліції Полтавщини у взаємодії зі співробітниками  регіонального Управління СБУ, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури, за сприяння служби безпеки ПАТ “НАК” «Нафтогаз України», викрили злочинну групу, до складу якої входили службові особи АТ «Укргазвидобування». Під час проведення оперативно-розшукових та слідчих дій 27 квітня працівники поліції та УСБУ зупинили транспортні засоби, якими спільники намагалися незаконно вивезти скраплений газ із промислового об’єкту, що належить акціонерному товариству.

Іван Вигівський, начальник поліції Полтавщини, повідомив:
«У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи акціонерного товариства заволоділи скрапленим газом шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів про обсяги приймання – передачі та використання палива. У подальшому пальне спільники реалізовували через мережу автозаправних станцій в Полтавській та інших областях. У ході проведення санкціонованих судом обшуків слідчими вилучені понад 2,2 мільйони гривень, документи та знаряддя вчинення злочинної діяльності».   

За даним фактом слідчим поліції Полтавщини, за процесуального керівництва обласної прокуратури, розслідується кримінальне провадження, відкрите за кваліфікуючими ознаками частини 3 статті 191 (Привласнення майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)  Кримінального кодексу України. У рамках кримінального провадження проведені 20 санкціонованих обшуків в Полтавській, Харківській, Дніпропетровській областях за місцем проживання фігурантів та в місцях розташування юридичних адрес фірм, за допомогою яких здійснювалася реалізація скрапленого газу. Речові докази, що підтверджують злочинну діяльність групи, вилучені.  

Триває слідство. У разі доведення вини судом зловмисникам загрожує від 3-х до 8-ми років позбавлення волі.