На Полтавщині знижується захворюваність на COVID-19

На Полтавщині знижується один із двох показників захворюваності, через які область перебуває у «червоній» зоні.

За даними Міністерства охорони здоров’я, на Полтавщині знижується рівень госпіталізацій. Нормою для цього показника є до 60 випадків на 100 тис. людей. Раніше в лікарнях області фіксували значне перевищення – до 80, однак протягом двох днів рівень госпіталізацій знижується: 

27 квітня – 62,3;

28 квітня – 58,2;

29 квітня – 57.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов розповів на апаратній нараді 29 квітня, що область стабільно має перевищення за одним із показників захворюваності:

«Один показник поки що тримає нас у цій “червоній” зоні – це коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Він становить 21,7% при нормі 20%. Але, якщо ми проаналізуємо динаміку за цей тиждень, за минулий тиждень, так само ми цей відсоток зменшуємо. Якщо так буде тривати, то десь за дні 2-3 ми досягнемо 20%. Це за тією динамікою, яку ми зараз з вами маємо».

За словами Олега Синєгубова, влада області звертатиметься до центральної влади щодо послаблення карантину у разі, якщо на Полтавщині фіксуватимуть нормалізацію показників захворюваності на коронавірус:

«Після трьох днів ми вже маємо право звертатися до Уряду з тим, щоб була проведена державна комісія ТЕБ і НС для того, щоб нас перевели із “червоної” до “помаранчевої” зони».