На конкурс подали 11 проектів пам’ятника Петлюрі в Полтаві

Відбулося перше засідання журі Конкурсу зі спорудження пам’ятника Петлюрі, на який подали 11 ескізів. Про це інформує “Полтавщина”.

30 квітня відбулося перше засідання журі відкритого архітектурного Конкурсу на спорудження у Полтаві пам’ятника Симону Петлюрі. На ньому учасники розглянути 11 проектів, які подали до участі. Усі вони відповідають умовам, тому їх допустили до наступних етапів конкурсу.

На засіданні представили склад журі, а також обрали його голову та трьох заступників. Голова журі — заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, заступниками обрали головного архітектора області Ірину Особік, експерта з меморіалізації та художника Ростислава Лужецького, а також головного спеціаліста Північно-східного міжрегіонального відділу управління забезпечення реалізації політики нацпам’яті в регіонах Олега Пустовгара.

На засіданні презентували 11 конкурсних проектів. Всі вони відповідають положенням Програми проведення відкритого архітектурного Конкурсу, допущені до подальшої участі в ньому та будуть опрацьовані членами журі.

Нагадаємо, пам’ятник встановлять на вул. Соборності, 67 (праворуч від ОЦЕВУМу). Окрім, безпосередньо, скульптури Симона Петлюри, проекти мають передбачати містити й пропозиції щодо облаштування простору навколо. Переможці конкурсу отримають грошові премії. 1 місце — 40 тисяч гривень, 2-ге — 20 тисяч гривень, 3-тє — 10 тисяч гривень.

Обирати переможців планують шляхом онлайн-голосування, яке розпочнеться у травні.