Вимагають розслідування: на Полтавщині громада відмовлялася ховати труп 17-річної дівчини (21+)

На місце події виїздили журналісти, поліціянти та влада. Разом вони знайшли порозуміння з громадою.Про це повідомляє Кременчуцька газета.

30 квітня, близько 11-ї години до поліції Полтавщини надійшла інформація від перехожих, що на узбіччі місцевої дороги біля села Бреусівка Козельщинської територіальної громади виявлено тіло молодої жінки.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Полтавщини.

Тоді на місце події виїхали слідчо-оперативна група місцевого підрозділу поліції та працівники слідчого управління обласного Главку. Також були залучені оперативники карного розшуку та пересувна криміналістична лабораторія.

Поліція встановила особу померлої. Нею виявилася місцева 17-річна дівчина.

Сьогодні зранку до села привезли з моргу труп дівчини, але громада наодріз відмовилася ховати тіло, вимагаючи справедливого розслідування.

Як каже мешканець Бреусівки на ім’я Іван, дівчина вся у синцях, і не таких, як то впала чи її раз вдарили.

«Я багато бачив. Але її тіло все у синцях. Її били зі страшеною силою. А судмедексперт пише, що вона померла від алкогольного отруєння. Як же нам довіряти експерту і поліції? У нас тут багато дітей, так нам тепер і на вулицю їх страшно випускати…»,–каже Іван.

«Коли бабуся приїхала за тілом то експерт їй сказав, що дівчину зґвалтували, били та таке інше, а у довідці цього немає. Де ж ця правда?…А цих кривдникив поліція випустила вже…Ми всі в страху…»,-додає літня жінка.

«Чому в акті судмедекспертизи немає жодного слова ні про побої, на про згвалтування  неповнолітньої….Що з нею робили? Харченко експерт сам заявив, що дівчину приглушили і знущалися, а у висновку пише – померла від алкоголю… Вимагаємо правди та покарання вбивць»,- додає мешканка Бреусівки Наталля у розмові з редактором «Кременчуцької газети» Олегом Булашевим.

Підтримує громаду і голова Козельщинської ОТГ Олександр Троцький. Саме він зателефонував у редакцію і сповістив про те, що у відбувається громаді Бреусівки. Тож на  місце події виїхав редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев і громада висловила йому свою біль.

О.Булашев сповістив про збори громади та відмову в похованні дівчини начальника поліції Кременчука Івана Жука.

«Люди вимагають вашої присутності на місці… Вони доведені до відчаю і готові відправити тіло назад у морг»,-зазначив О.Булашев у розмові з І.Жуком. Останній миттєво погодився приїхати до Бреусівки, де лише вчора був і проводив слідчі дії.

Поки І.Жук їхав до Бреусівки О.Троцький та О.Булашев поспілкувалися з людьми і умовили разом взяти під контроль хід слідства але поховати дівчину.

Без перебільшення крапку в супротиві поставив Іван Жук, хоча вдавалося йому це не легко.

По приїзду він пояснив, що по справі відкрито кримінальне провадження за статтею «Вбивство», але стаття може бути перекваліфікована, бо експерт написав причину смерті не вбивство, а алкогольне отруєння.

«Так якщо це не вбивство, то їх не посадять? Вони і далі це творитимуть….Зло має бути покарано…»,-почали гомоніти люди.

«Я не експерт. Я працюю з документами. Висновок експерта – смерть від алкогольного отруєння. Але там же є і інші пункти….Ми Сьогодні вже внесли відомості за статтєю «Згвалтування» і це не остання стаття, яку ми розглядаємо…Але це вже таємниця слідства»,-пояснював І.Жук.

«Так чому ви іх звільнили?»,-продовжували наступати на керманича поліції громадяни.

«Підстав поки їх затримувати немає… Але це не означатиме, що вони не понесуть покарання. Я вам обіцяю і справа на контролі у керівника поліції Полтавщини Івана Виговського, на контролі у журналістів…

Вже відібрані зразки біоматеріалів. Докази не втрачені. А щодо синців, то дівчина могла їх отримати і коли її в машину заносили чи вивантажували з неї… Ми в усьому розберемося. Люди понесуть покарання»,-пояснив І.Жук.

Але громада жадала якнайшвидшого покарання тих, хто «вбив дівчинку».

«Ми знаємо, що вони пиячили, а потім і вона з ними і потім все сталося. ЇЇ ґвалтували, били…Вона вся синя»,- каже бабуся померлої.

«Судмедекспер пише, що в неї печінка відмовила… Так вона ще молода… Це що печінка відмовила, коли зґвалтували? Але в експертизі пишуть одне, а кажуть інше. Коли бабуся труп забирала експерт їй казав, що її приглушили та знущалися і вона померла»,- кричали мешканці.

Голова Козельщинської громади Олександр Троцький, який має юридичну освіту, також поставив ряд суттєвих питань І.Жуку. Серед них-якщо вбивства не було, то стаття «Вбивство» буде закрита і тоді що?

 І.Жук розповів, що слідство проводиться в рамках статті «Вбивство», але вже є і інша стаття і буде ще одна, тож він вкотре запевнив, що люди понесуть покарання.

«Але це справа не 5 хвилин і 5 днів…Слід збирати докази. Розстріляти, як кажуть люди без суду та слідства ми не маємо права. Поки підозра нікому не пред’явлена. Це питання часу. Все розповісти не можу – це таємниця слідства»,- заявив І.Жук.

«Де гарантія, що вони знову до наших дівчат в село не приїдуть і не станеться лихо?»,- запитали селяни.

«Я ж їх вдома тримати не має права»,- пояснив керманич поліції.

«Почните слідство з експерта. Він каже одне, а пише – інше»,- казали люди.

«Ми все перевіримо…Я ж не знаю кому, що казав експерт. Для мене головне документи»,-заявив І.Жук.

Після довготривалих дебатів громада вирішила поховати дівчинку і тримати слідство на контролі.

Поховання розпочалося о 17-30.