На Полтавщині друга релігійна громада проголосувала за перехід до ПЦУ

У селі Малий Бакай Решетилівського району Полтавщини релігійна громада відстоює своє право бути українською. Рішення про перехід до Православної Церкви України ухвалили більшістю голосів на відкритих зборах, пише gazeta.ua.

22 лютого в приміщенні Малобакаївського сільського клубу зібралися мешканці кількох сіл Решетилівського району – парафіяни Благовіщенської громади села Мушти. Ініціював збори сільський голова Малого Бакая Станіслав Срібний. 

Під час зборів люди діналися, що на території району священики УПЦ МП схиляють місцеві громади до того, щоб вони передавали церковне майно Київській митрополії Московського патріархату.

В підсумку зборів більшість присутніх, які брали участь в голосуванні, підтримали перехід муштинської Благовіщенської громади до ПЦУ. 

Ситуацію прокоментував архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, очільник ПЦУ в Полтавській області.

“Якщо провели збори і люди визначилися, то я приймаю цю громаду. Призначу їм священика і це буде громада Православної церкви України. Єпархіальні збори в нас відбулися. Днями ми подаємо документи на реєстрацію і єпархія протягом кількох днів уже буде перереєстрована з Київського патріархату на ПЦУ, — сказав владика Федір.