Поліція затримала киянина, який “замінував” три школи у Полтаві

І хоча сам «мінер», який на часі дає свідчення поліції, стверджує, що насправді вибухівку в школах не закладав, спеціальні служби відучора продовжують обстежувати території навчальних закладів міста.

Інформація про можливе замінування 3 шкіл у Полтаві надійшла на лінію «102» від мешканця Києва близько 21:00. Абонент пояснив, що про це телефоном почув від майлознайомого чоловіка з Полтави.

Полтавські поліцейські негайно взялися до справи – розпочали обстеження шкіл та прилеглих територій. До «операції» були залучені фахівці вибухотехнічної служби поліції, екіпажі патрульної поліції, рятувальники, кінологи, швидка медична допомога та деякі інші представники спеціальних служб. Паралельно були реалізовані оперативно-слідчі дії для викриття особи «мінувальника». 

Поліцейські встановили особу чоловіка – мотиви його дій наразі з’ясовують слідчі. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Слід зазначити, що за подібні «жарти» (або «телефонний тероризм», як іноді називають такі дзвінки) передбачена кримінальна відповідальність.  

Залежно від конкретного випадку кваліфікація може бути за ст. 296 (Хуліганство) або, як уже зазначалося, ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян). Вид і міра кримінального покарання, які можуть бути призначені судом за згаданими статтями досить суворі – від 8 500 гривень штрафів до 8 років ув’язнення.

На винного також лягає фінансова відповідальність за хибний виклик спеціальних служб. Йому доведеться компенсувати їх витрати на перевірку хибного повідомлення.