«… і стало їх 13»: хто і чому прибрав Веревського зі списку українських олігархів

Секретар РНБО Данілов, виступаючи на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Безпека країни” 11 травня, заявив, що в Україні нарахували 13 олігархів. Данілов нагадав, що саме олігархів визначили тим чинником, який загрожує державним інтересам, оскільки вони мають «дуже великий вплив на нашу економіку, наші внутрішньополітичні та зовнішньополітичні процеси».

 В Україні готується закон, покликаний захистити державу від впливу олігархів. Кого ж він буде стосуватися і хто є ті самі 13 людей, яких Данілов так і не назвав?

Колишній народний депутат Лещенко з посиланням на свої джерела, пише, що під критерії олігархів можуть потрапити Ахметов, Порошенко, Фірташ, Коломойський, Пінчук, Льовочкін, Медведчук, Новинський, Косюк, Бахматюк, Жеваго та подружжя Герег.

Отож, до списку потрапив представник Полтавщини Жеваго. Однак, як стало відомо з джерел у фракції «Слуга народу», олігархів із Полтави там було мінімум двоє. Відповідно, початково був і значно ширшим загальноукраїнський список. Щоб Веревського прибрали із списку олігархів Офіс Президента просила група «Довіра» і народний депутат Трухін, який є куратором «слуг» на Полтавщині.

Нагадаємо, Веревський – уроженець Полтави, колишній нардеп і власник одного з найбільших українських агроходнингів «Кернел». За даними Forbes Україна, Веревський 16-ий у ТОП-100 найбагатших українців. Останнім часом Веревський намагається дистанціюватися від політики заради зміцнення своїх позиції на світових ринках. Агрохолдинг «Кернел» є найбільшим експортером соняшникової олії, акції компанії вільно торгуються на Лондонській біржі. За таких умов отримати визнання «олігарх» та ще й офіційно для Веревського означає великі репутаційні та фінансові втрати.

Наприклад, після того, як  Жеваго оголосили в міжнародний розшук, його змусили звільнити посаду у власній компанії Ferexpo, незважаючи на те, що він там має контрольний пакет акцій.

Зрозуміло, що Веревський не хоче мати такі ж проблеми як Жеваго. Але жити без впливу на українську політику у Веревського не виходить. По-перше, він є власником партії «Довіра», яку формально очолює нардеп Кулініч. В інтересах Веревського працює голова обласної ради Біленький.  Допомагає Біленькому його товариш нардеп Трухін.  У минулому скликанні обласної ради Трухін з Біленьким були в одній фракції – Блок Петра Порошенка. На цих виборах Біленький пішов у «Довіру», а Трухін в «слуги».