Поліція взялася за борги Гадяцького сирзаводу

Працівники Гадяцького сирзаводу почали акцію протесту ще 18 лютого. Вони заблокували рух транспорту, через що поліція навіть була змушена пускати транзитний транспорт в об’їзд.

Станом на 24 лютого акція триває, повідомляє у Фейсбуку мешканка Гадяча Світлана Хоменко.

24.02.2019 вже сьомий день в нашому місті триває мирна акція протесту біля воріт сирзаводу з приводу заборгованості по заробітній платі за пів року.

Людей почали звільняти з роботи з грудня 2018р. По сьогодні розрахунку по заробітній платі з колишніми працівниками не відбулося. Люди, які ще залишились працювати, теж не отримують заробітну плату, їх борги теж тягнуться з листопада 2018р. Саме по цій причині ми зібралися на мирну акцію протесту біля воріт Гадяцького сирзаводу. Поки є на території продукція, ми не відступимо, будемо боротися за виплати заборгованості. Ця акція є останнім шансом, щоб нас ПОЧУЛИ!!!

Учасники акції повідомили, що минулої ночі охорона заводу вчинила провокаційні дії проти протестувальнкиів – відкрили заблоковані ворота і фури почали виїзжати в натовп працівників і колишніх працівників.

Нам погрожуюють розправою, допоможіть, благаємо, – пише Світлана Хоменко.

Тим часом у поліції повідомиои про відкриття кримінальної справи за фактом невиплати зарплати більше тисячі працівникам підприємств, пов’язаних з Гадячсир.

У кримінальному провадженні, відкритому за фактом безпідставної невиплати заробітної плати (ст. 175 Кримінального кодексу України), здійснюється комплекс необхідних слідчих дій і встановлюється розмір заборгованості перед працівниками.

На даний час керівники відповідних підприємств отримали від поліції ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до бухгалтерської та іншої документації, з можливістю її вилучення та фахового дослідження господарських операцій.