У містах України зникне гаряча вода, – рішення Кабміну

«Нафтогаз» припинить продавати газ для теплокомуненерго за фіксованою ціною. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Рішення скасувати регулювання ціни ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні Уряду 19 травня.

З 20 травня комунальні підприємства, що виробляють тепло, укладатимуть контракти з постачальниками газу самостійно, зокрема й Полтавське обласне комунальне підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго». Уряд не зобов’язуватиме «Нафтогаз» продавати газ для теплокомуненерго за фіксованою ціною.

За словами Дениса Шмигаля, скасування державного регулювання на ціну газу у цій сфері потрібне для повноцінного функціонування ринку газу.

Насправді ж це означає, що тепер теплокомунерго не зможуть закупити газу взагалі. Адже так і не вирішено питання врегулювання кредиторської заборгованості підприємств теплокомуненерго перед енергопостачальними компаніями. Але відповідати за це будуть не уряд з парламентом, а… місцеві влади. Бо так вирішив Кабмін:

Це крок, який нарешті дасть можливість місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло та гарячу воду, – заявив Шмигаль.

Не варто також забувати про те, що енергетичний ринок України працює на олігархів, а газ українського видобутку (у тому числі полтавського) продається населенню та комунальникам з націнкою у 100-150%. 

Асоціація міст України неодноразово наголошувала на необхідності комплексного вирішення проблемних питань підприємств тепло- та водопостачання. Механізм вирішення цих проблем передбачений законопроєктом «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» № 3508. Однак прийняття цих законодавчих змін постійно відкладається. А це призведе, зрештою, до того, що міста України залишаться без гарячої води вже з 1 червня.