На Полтавщині лунатимуть сирени екстренного оповіщення

26 травня в першій половині дня у Полтаві проведуть позапланову перевірку технічного стану системи оповіщення з вмиканням електричних сирен.

Про це повідомили у міській раді.

Мешканців прохають почувши уривчасті гудки електричних сирен не панікувати та зберігати спокій.

“Одним із головних заходів захисту населення від надзвичайних ситуацій є своєчасне оповіщення про небезпеку, обстановку, що склалася, а також інформування про порядок і правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій”, – йдеться у повідомленні.

Оповіщення населення здійснюється за допомогою електросирен, радіомережі всіх діапазонів частот і телебачення.

Термінова інформація про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації передається після переривчастого звучання електросирен, яке означає «Увага всім!».

«Увага всім!» – це головний сигнал цивільної захисту. Подається включенням сирен, а також іншими сигнальними засобами для привернення уваги населення в екстремальних випадках.

Почувши цей сигнал, негайно увімкнути радіоточку провідного мовлення, ефірний радіоприймач, телевізор на канали обласного (місцевого) мовлення для прослуховування термінових повідомлень.

Сигнали оповіщення цивільного захисту, повідомлення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, інформація про дії в умовах надзвичайної ситуації, інформація про дії в умовах надзвичайної ситуації доводяться до працівників підприємств, установ, організацій, населення всіма наявними засобами зв’язку, ефіру, оповіщення.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подання звукових сигналів (сирени, гудки та інші).

Вислухавши ці повідомлення, кожен громадянин має діяти без паніки і метушні у відповідності до отриманих вказівок. Обов’язково попередьте своїх сусідів про отриману інформацію.

Повідомлення включає:

– місце і час виникнення надзвичайної ситуації;

– розміри та масштаби надзвичайної ситуації;

– час початку та прогнозовану тривалість дії факторів ураження;

– територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в зону ураження;

– порядок дій при надзвичайних ситуаціях;

– та іншу інформацію.

Залежно від надзвичайної ситуації повідомлення відрізняються одне від іншого. Зміст кожного повідомлення буде залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення та порядку проведення рятувальних та інших невідкладних аварійно-рятувальних робіт.