Полтава хоче захопити владу в Кременчуцькому районі

Про незаконне присвоєння владних повноважень посадовцями обласної ради повідомив голова Кременчуцької районної ради Антон Самаркін на своїй сторінці у Фейсбук.

– На офіційному веб-сайті Полтавської обласної ради було розміщено фейкове оголошення про скликання позачергової сесії Кременчуцької районної ради 26.05.2021 о 10:00. Ця інформація є недостовірною, а дії посадових осіб обласної ради – неправомірними, – наголошує Самаркін.

У правовій державі посадові особи повинні діяти виключно в межах і спосіб, визначений національним законодавством, саме такий трактам міститься в статті 19 Конституції України. Відповідно, виключно голова районної ради наділений повноваженнями щодо підписання розпоряджень про скликання чергових/позачергових сесій, цього вимагає ч. 4 ст. 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 32 Регламенту Кременчуцької районної ради 8 скликання.

Офіційно заявляю, жодних розпоряджень про скликання сесії 26.05.2021 року мною не видавалося. Злочинні дії посадих осіб, котрі розмістили на офіційному сайті облради повідомлення про проведення позачергової сесії Кременчуцької районної ради, не маючи при цьому жодного юридичного підґрунтя, фактично публічно вчинили протиправні діяння, спрямовані на повалення конституційного ладу основ державоуправління, що відповідно до ст. 109 Кримінального кодексу України є кримінально караним діянням, – заявив голова Кременчуцької райради. – ПРОШУ Кременчуцький РУ ГУ НП в Полтавській області, Управіління СБУ в Полтавській області вважати дану інформацію повідомленням про злочин та у відповідності до ст. 214 КПК України невідкладно внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення посадовими особами Полтавської обласної ради злочинних діянь, відповідальність за котрі передбачена ст. 109 КК України, та притягнути винних до кримінальної відповідальності.