Каплін пропонує карати за фальшиві соціологічні опитування

3 роки тюрми за маніпуляцію громадською думкою. Такий проект закону зареєстрував у Парламенті полтавський нардеп Сергій Каплін. Кандидат у Президенти переконаний, що маніпулятивні технології, які сьогодні використовують ті чи ті кандидати замовними рейтингами, мають підпадати під кримінальну відповідальність.

— На всіх рівнях сьогодні бачимо засилля рейтингів і соцдосліджень мальованих десь у кабінеті на колінах. Всі вони різняться, жодне з них не можна нормально інтерпретувати. В кожному наступному рейтингу лідирує той, хто заплатив більше грошей. Це збиває людей з пантелику. Віри до будь-яких соціологій вже немає. Маніпуляції з громадською думкою вийшли на такий рівень, що навіть досвідчені політологи вже не розуміють де правда, а де брехня, — прокоментував законопроект Каплін.

— В жодній цивілізованій країні такого розгулу маніпулятивних технологій не допустили би. Якщо в «соціологів» немає штату людей, які б могли провести глобальне дослідження, якщо вони не можуть надати докази реальності дослідження, показати бланки анкетування, розрахунки — такі соціологи мають бути покарані за розповсюдження шейків і уплив на виборчий процес, — резюмував кандидат від соціал-демократів.