“Мамай їхав через дві суцільні смуги” – у Полтаві розслідують аварію з маршруткою

Учора, 1 березня, у Полтаві сталась аварія: зіткнулись 3 транспортних засоби. За свідченнями пасажирів маршрутки, екс-мер Олександр Мамай перетинав дві суцільних смуги, водій машрутки врізався у правий бік машини Мамая, намагаючись загальмувати й зупинити авто. Про це пише “Коло”.

Це сталося близько 13.15– 13.30 неподалік зупинки «Бібліотека» на Половках. У маршрутці було багато людей, вони налякані, дехто у крові, інші з синцями, забоями. Про це розповідає Галина Олефір, потерпіла пасажирка «Рути».

– В аварії чимало потерпілих, сам Олександр Мамай теж був у крові і вдарився головою, може, в лобове скло, але з машини не виходив, двічі відчиняв двері і все, питав в охоронця, чи є потерпілі – стверджує Галина.

Люди впізнали машину екс-мера («Тойота» темно-сірого кольору) і самого колишнього очільника міста. Водій маршрутки вийшов з машини, підійшов до «Тойоти», побачив, хто за кермом, і пішов назад у «Руту» – сів і сидів мовчки весь час. Ні поліцію на місце ДТП, ні медиків так ніхто не викликав. Із «Тойоти» теж ніхто не виходив, скло затемнене, нікого, крім Мамая, видно не було.

У ДТП була ще третя машина – біла, чи то «Рено» чи «Фольксваген», яка виїздила з повороту.

– У мене був шок, я не знала, як із мобільного викликати швидку, – ділиться Галина. – Інші пасажири чомусь також не викликали ніякі служби. До нас потім зайшов охоронець Мамая (за поведінкою було схоже на те, що це охорона), який швидко прибув на місце аварії. Він подивився у салон, поусміхався й пішов, теж не викликав патрульних чи лікарів, – продовжує Галина.

Галина виклала пост у соціальній мережі. Чоловік іншої потерпілої жінки виклав фото маршрутки, яка потрапила в ДТП. 

Катерина Тимофеєва їхала цією ж маршруткою з дитиною, якій майже 7. Сиділи обидві позаду водія.

– Я не зразу зрозуміла, що сталось, думала, потрапили в яму і так нас кинуло, ударилась головою в перегородку, яка за водієм. Лице в крові, я розбила носа, удар сильний. Не розуміла, що діється. потім побачила, що сталось ДТП, – розповіла інша потерпіла. 

Їй і дитині з машини допомогли вибратись інші пасажири. Катерина зателефонувала чоловіку, він приїхав і забрав її, повіз у травмпункт. Там діагностували струс мозку, забої. У дитини все ціле, лише сильний переляк.

– Ми на місці ДТП написали, що претензій не маємо, нам обіцяв водій маршрутки все оплатити. Коли я приїхав, то у маршрутці був і їхній фахівець з безпеки руху. Просили написати, що ми не маємо претензій, а на лікування гроші дадуть. Ну ми і написали. Також я чув, як вони казали: «ну це ж Мамай, що ж», – переповідає вчорашні події Анатолій, чоловік Катерини. – Про гроші вже нічого не чути.

Катерина каже, що сама медпрацівник, їй лікарі радили лягти і лікарню, бо травми серйозні, але вона вважала, що все гаразд і може упоратись вдома.

– Сьогодні все болить, голова розколюється, – каже жінка.

Заяву до поліції також планують подавати. І Катерина також підтвердила, що ні поліції, ні карети «103» на місці аварії не було.

– Я бачила багато машин, але все як в тумані, не знала, що робити, дзвонила чоловіку, бо не знала, як діяти, ніхто ніякої допомоги не надав, крім жінки, яка вивела нас з маршрутки, – стверджує Катерина.

У патрульній поліції нашому виданню нині сказали, що на ДТП на Половки у вказаний час поліцію справді не викликали.

– Лише коли травмпункт передав інформацію до поліції від потерпілих, то ввечері слідчо-оперативна група виїздила  додому до потерпілої жінки, – каже Поліна Ларіна, інспектор ВЗГ ГУ Нацполіції у Полтавській області.

Нині інформацію перевіряють, поліція не знала про таке ДТП та її учасників.

Ми телефонували Олександру Федоровичу, але нічого притомного не почули.

– А мені сказали, що ви вагітна двійнею, це правда? – відповів Мамай.

Потерпіла Галина Олефір каже, що вона не могла не впізнати Олександра Мамая, він не раз її нагороджував.

– Я юристка за освітою, легко перевірити його авто, пошкодження на ньому, травму голови, нас було багато у маршрутці, сенсу мені звинувачувати Мамая немає. Нехай це лишиться на його совісті, – відповіла жінка. 

Описала кофту, у якій бачила на сидінні водія екс-мера: сіра з темно-сірими вставками.

– У маршрутці дехто фотографував, знімав відео, очевидно. То охоронець казав, щоб не знімали. Мені було не до того, в мене так боліли коліна, що я не знімала нічого, не тямила, що робити, – додала Галина Олефір.

У перевізника поки що про аварію інформації не надали.