На Полтавщині викрили військовослужбовців, які розкрадали авіаційний керосин з бойових літаків

Аби приховати злочинну діяльність, зловмисники вносили неправдиві відомості до відомчої документації, зокрема щодо фактичної затрати палива під час проведення польотів. 

Встановлено, що група військовослужбовців організувала системне розкрадання авіаційного керосину з бойових літаків. Викрадене пальне збували місцевим мешканцям. Щоб приховати свою діяльність, до офіційних документів вносили недостовірну інформацію щодо кількості витраченого пального під час польотів.

17 червня оперативники управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Нацполіції разом зі слідчими теруправління ДБР, розташованого у м. Полтава, викрили учасників групи під час збуту чергової партії керосину – 2000 л. 

Крім того, провели 25 санкціонованих обшуків на території військової частини та за місцями мешкання фігурантів, залучивши фахівців ДП «АНТОНОВ» та  Управління Північно – Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області. 

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 3 ст. 410 Кримінального кодексу України, здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

За викрадення, привласнення військовослужбовцем військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років.