Міста на Полтавщині накрило пилом жевагівських ГЗК (фото)

Фото з Горішніх Плавнів та Кременчука, повітря яких наповнене пилом, публікують у соціальних мережах. Відзначається, що подібна ситуація виникає щороку. Під час спеки вітер здіймає пил на хвостосховищах Полтавського та Єристівського ГЗК, щор належать Жеваго.

Ці хвостосховища не утримуються належним чином і пил з них розноситься на десятки кілометрів, накриваючи весь Кременчуцький район. Екологи та медики звертають увагу на те, що дрібнодисперсний пил з ГЗК дуже шкідливий, він викликає багато хвороб, у тому числі і онкологічні. Підвищену кількість онкології в Кременчуцькому районі пояснють, зокрема, і пилом з ГЗК.

Кременчуцькі ЗМІ звертають увагу, що нещодавні події у Кременчуцькій райраді повязані з бажанням Жеваго розширити видобуток у Кременчуцькому районі руди. На замовлення Жеваго тут провели незаконну сесію, на якій усунули противника Жеваг оСамаркіна, замінивши його поступливим головою райради. Завдяки йцьому Жеваго зможе будувати біланівський ГЗК, який призведе до більшої кількості пилових бурь і забруднення територій.