Чоловіка оштрафували за самовільне зайнятя земельної ділянки

У Полтавському районі чоловік самовільно почав розорювати 0,67 га прибережної смуги річки, які йому не належали. За незаконне зайняття земельної ділянки суд призначив порушнику рік умовного терміну.

Рік іспитового строку призначив  Карлівський районний суд чоловікові за самовільне зайняття земельної ділянки. Відповідний вирок опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з реєстром, обвинувачений отримав у власність у межах села Федорівка Полтавського району земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства. Проте, восени 2020 року чоловік самовільно зайняв 0,67 га земельної ділянки прибережної захисної смуги річки Ланна, яку йому не надавали у власність чи користування. Там він розпочав розорювання земель, аби збільшити зайняту земельну ділянку для вирощування сільськогосподарських культур.

Таким чином, згідно з довідкою, наданою з Державної екологічної інспекції Центрального округу, чоловік заподіяв шкоду у розмірі 4 373 грн, йдеться у вироку.

У суді обвинувачений свою вину у скоєнні злочину визнав повністю.

Отже, чоловіка визнали винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельних ділянок в охоронній зоні) Кримінального кодексу України та призначили йому покарання у вигляді року позбавлення волі. Утім, відповідно до ст. 75 Кримінального кодексу України, чоловіка звільнили від відбування основного покарання.