Зеленський ввів санкції проти Жеваго і скасував ліцензію Біланівського ГЗК

На сайті Президента України оприлюднено текст Указу № 266/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

У переліку містяться 538 фізичних та 540 юридичних осіб. У додатках є й ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат», проти якого запроваджено такі санкції:

  • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами. Термін дії запроваджених санкцій — безстроково.

ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» засноване в грудні 2009 року. Статутний капітал — 1 млрд 476,4 млн грн. Засновники — компанія «Феррекспо АГ» зі Швейцарії (99,9999%) і ТОВ «Феррекспо Сервіс» з Києва (0,0001%). Кінцевий бенефіціарний власник — Ferrexpo з Лондона, 50,3% акцій якої належить Костянтин Жеваго.

ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» володіє двома дійсними спецдозволами на видобування корисних копалин — багатих залізних руд і кварцитів залізистих на території Полтавської обл. (№ 3571, № 3572).

Загальновідомо, що проти Біланівського ГЗК Жеваго ведуть боротьбу нардеп Юрій Шаповалов та Кременчуцькій міський голова Віталій Малецький.

Остання історія з цим протистоянням відбулася 9 червня, коли у кременчуцькому офісному приміщенні партії «Довіра» відбулася позачергова сесія Кременчуцької райради, на якій третина депутатів замінила голову райради Антона Самаркіна  на Дмитра Колотієвського. Такі дії пов’язані із намаганням олігарха Костянтина Жеваго мати лояльну райраду щодо його планів на роботу Біланівського ГЗК.

Так, на наступну сесію районної ради, яку Колотієвський запланував провести 30 червня, виноситимуть питання про передачу Жеваго територій кількох сіл Кременчуцького району для розширення його кар’єрів.