На посаду голови Полтавської ОДА шість претендентів, в.о. призначили Товстого

На період хвороби голови ПОДА Валерія Головка та відсутності першого заступника Андрія Пісоцького обов’язки голови виконуватиме Роман Товстий. Його завдання — провести область через вибори Президента України

Після гучного корупційного скандалу у Полтавській ОДА, президентська вертикаль в області залишилась фактично «безголовою». Так, голова облдержадміністрації Валерій Головко перебуває в обласній лікарні. Його перший заступник Андрій Пісоцький також відійшов в тінь.

Як стало відомо «Полтавщині» із власних джерел, у цій ситуацій заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, можливо, тимчасово виконуватиме обов’язки голови ПОДА. Відповідну співбесіду Роман Товстий вже пройшов в Адміністрації Президента України, де йому поставили завдання на період президентських виборів.

Відомо, що Роман Товстий — політичний виходець із партії «УДАР», це людина екс-народного депутата та Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового. Останній є досить незалежною політичною фігурою, тому у разі виникнення приставки «в.о.» поряд із ім’ям Романа Товстого — це не означатиме, що саме Товстий стане наступним керівником президентської вертикалі на Полтавщині.

Наразі в Адміністрації Президента обговорюються приблизно 6 кандидатів на посаду голови Полтавської ОДА. Не всі із них — полтавці. Однак про реальність їх призначення можна говорити тільки в разі переобрання чинного Президента Петра Порошенка.

Також відомо, що певний політичний контроль над діяльністю Романа Товстого здійснюватиме Олександр Біленький, голова Полтавської облради (обраний від БПП «Солідарність), який назвав себе «чітким порохоботом». Фактично саме Олександр Біленький керуватиме областю до обрання президента.