160 людей на Полтавщині чекають на пересадку органів (відео)

З 1 січня наступного  року  в Україні вступить у дію  новий закон, який дозволить пересаджувати  органи  від донорів. Аби  нирка чи серце врятували інших, потрібно за життя підписати угоду. Рідні також можуть дати згоду на пересадку  біоматеріалу  після смерті людини.  Раніше  в Україні трансплантацію органів  робили тільки  від найближчих родичів.

Ці  люди,які стоять у реєстрі очікування, вони отримують гемодіаліз. Для області це сягає близько 40 мільйонів для забезпечення  160 людей, які знаходяться у критичному стані і перебувають на гемодіалізі – каже Віктор Лисак  – директор департаменту охорони здоров’я полтавської  ОДА .

У Запоріжжі, Львові, Києві  діють центри з трансплантації органів. На Полтавщині такого немає. Але  є спеціалісти, які  знають, як лікувати хворих, що чекають на пересадку органів – говорить Віктор Лисак.

Донорами не можуть бути діти – сироти, невпізнані особи, ті, хто загинув в операції об*єднаних сил, іноземці, які перебувають в Україні, ув’язнені, вагітні жінки та психічно хворі люди.

Після оприлюднення тексту нового закону про трансплантацію органів, у соцмережах почали обговорювати можливі ризики  «чорної  трансплантації».

Звичайно, як і в будь – якому законі можливо зловживання, але лише тоді, коли нечисті на руку лікарі будуть щось таке робити. Але  це лише наші припущення поки що, говорить Андрій Осадчий, юрист

Нагадаємо,  для того ,щоб запрацювала система, потрібен єдиний центр з трасплант координації . Він і буде координувати роботу усіх центрів в Україні. А також транспортне забезпечення, якого поки що немає ні  в Україні, ні на Полтавщині.

“Лтава”