У Полтаві встановлюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР (адреси)

У Полтаві на електроопорах змонтували комплекси автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху (КАФ) «Каскад 3». Системи налаштовуються за такими адресами:

  1. вулиця Великотирнівська, 19 (у напрямку вулиці Івана Мазепи);
  2. вулиця Великотирнівська, 19 (у напрямку вулиці Юрія Тимошенка);
  3. вулиця Маршала Бірюзова, 32 (у напрямку вулиці Героїв-пожежних);
  4. вулиця Маршала Бірюзова, 32 (у напрямку вулиці Квітки Цисик);
  5. вулиця Європейська, 155 (в напрямку вулиці Автобазівська);
  6. вулиця Європейська, 155 (в напрямку вулиці Залізна);
  7. перехрестя вулиці Героїв АТО та вулиці Федора Матвієнка (в напрямку вулиці Квіткова).

Полтавські водії уже помітили, що на системах працюють індикатори. Як повідомили у патрульній поліції, зараз відбувається налаштування системи й підключення її до мережі. Дата запуску камер поки точно не визначена.

КАФи будуть працювати наступним чином: порушення водія зафіксувала одна із камер, ці дані опрацьовує штучний інтелект і формує постанову. Ці дані перевіряє інспектор і засвідчує порушення електронним підписом. Далі протокол друкують і надсилають поштою на адресу власника авто. Наявність штрафу буде відображатися у сервісі «Дія».

Автоматична система фіксації порушень Правил дорожнього руху почала працювати в Україні з 1 червня 2020 року. Спочатку камери встановили у Києві й Київській області. В травні цього року 19 камер встановили у Львові. Отже, Полтава стала третім містом в Україні де відкриють дану систему. Згідно з планами, у 2021 році в Полтавській області мають встановити 18 комплексів автоматичної фіксації, 1 комплекс на трасі Суми — Полтава (H-12), 23 комплекси на трасі Київ — Харків.

10 лютого 2021 року Національна поліція України оголосила, що цьогоріч в планах встановлення ще 220 зазначених комплексів на території всієї України.