У Градизьку закривають спецшколу: Біленький та Носа вирішили заробити на хворих дітях

У Градизьку хочуть закрити спеціальну школу–інтернат для дітей з інтелектуальними порушеннями. Наразі в ній навчаються 106 учнів, що потребують особливої у ваги та ставлення, але їх вирішили розпустити по домівках.

Ідея закриття школи зародилася в голові градизького мера Носи і була підтримана головою обласної ради Біленьким. Така підтримка не дивна – адже обоє належать до партії «Довіра», яку очолює Кулініч, а фінансує аграрний олігарх Веревський.

Назвати якісь притомні причини закриття школи-інтернату Носа не може, людям щось дуже плутано пояснює про «особливості бюджетного законодавства». Але сказав, що в приміщеннях інтернату хоче розмістити військовий ліцей з Кременчука.

Та правда в тому, що чиновники з «Довіри» вирішили провернути брудну схему заробітку на дітях.

Якщо пояснити просто, то ситуація така. Держава виділяє кошти на школи, виходячи з кількості дітей, які там навчаються. Тобто, чим більше в школі учнів, до більшу субвенцію можна отримати. Біленький на Носа розрахували, що розмістивши в Градизьку військовий ліцей з Кременчука можна, по-перше, отримати на нього більше державних субвенцій, а, по-друге, відмивати через нього кошти обласного бюджету.

Справа в тому, що військовий ліцей має обласне підпорядкування, однак у Кременчуці місцева влада не бажає брати у часть у «схемах» навколо фінансування навчального закладу.  А у Градизьку, схоже на те, таких проблем не виникає.

Схема чиновників «Довіри» виглядає двічі цинічною та злочинною. Адже вони вирішили заробити саме на військовому ліцеї у час, коли на Сході триває війна.

Але що найбільше жахає, так це ставлення до 106 учнів Градизької спецшколи. Їх Носа та Біленький пропонують… розпустити по домівках, щоб вони навчалися в звичайних школах.  Педагоги та батьки від такого рішення в шоці. Адже звичайні школи не мають педагогів, які підготовлені для роботи з хворими дітьми. Що вже казати про булінг, якому піддаватимуться діти з особливим рівнем інтелектуального розвитку.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також