Чи міг би Каплін зробити Зеленського?


Міг би! Якби олігархи вклали у передвиборчу кампанію Капліна хоча б половину тих грошей, які витратив на Зеленського Коломойський. Але цього не сталося, а сьогодні Зеленський має високий рейтинг і чимало експертів пророкують, що саме він стане наступним президентом. В експертному середовищі щоб порівняти політиків роблять так званий СВОТ-аналіз. Спробуємо порівняти Зеленського і Капліна.

Люди, які довіряють Капліну, знають його особисто або бачили його добрі справи. Каплін пройшов велику політичну школу, починаючи із самих низів, а Зеленський свій високий рейтинг набрав завдяки дорогій та інноваційній рекламній компанії, яку почали дуже давно і деякий час старанно приховували. Поки у Капліна робили ставку на випуски новин, під Зеленського зняли фільм «Слуга народу». Людям показали ідеального президента – простого, чесного молодого вчителя. Політтехнологи називають проект «Слуга народу» найбільш вдалою інвестицією Коломойського.

Величезні гроші вкладені в Зеленського виправдовують себе. Навіть, існує версія, що Коломойський давно домовився із Порошенком, а Зеленський, насправді, є технічним кандидатом діючого президента. Кажуть, що в другому турі Порошенку буде більш комфортно перемагати Зеленського ніж Тимошенко. Хоча при будь-якому розкладі Коломойський в плюсах! 

Але повернемося до аналізу про кандидатів.

Каплін на рік молодший Зеленського. Каплін українець, народився на Полтавщині. Зеленський не українець, родом із Кривого Рогу. Каплін вільно спілкується українською мовою, вона для нього рідна. Зеленський спілкується російською мовою. Українська для Зеленського не є рідною.

Каплін добре розуміє, як керувати державою і знає як готувати закони. Зеленський демонструє повне незнання навіть основ державного управління. Про це зазначали міжнародні експерти, які з ним спілкувалися. Вони вказують, що Зеленський без Коломойського не зможе керувати.

Каплін не пов’язаний із жодним політичним чи корупційним скандалом. Фірми Зеленського зареєстровані в офшорах і отримували російські бюджетні гроші поки журналісти це не викрили.

Каплін не боїться спілкуватися із журналістами. Він готовий відповідати на будь-які гострі запитання та фахово дискутувати із будь-яким політичним опонентом.

Каплін охоче спілкується з людьми на вулицях, у нього немає ніякої охорони. Зеленський може грати політика лише на знімальному майданчику у комфортних для нього умовах та виступати на концертах. Він відмовився прийти на політичне ток-шоу навіть на канал Коломойського, бо не готовий до прямих запитань від журналістів. Про участь Зеленського у політичних дебатах не може іти навіть мови. Зеленський пересувається лише у супроводі цілої групи охоронців.

Головна проблема Зеленського-політика це відсутність реальної партійної структури. Команду Зе ведуть актори «95 кварталу» та бізнесові структури Коломойського. У Капліна є власна партія. Вона має розгалуджену структуру в усіх областях України.

СВОТ-аналіз показує, що Каплін міг би зробити Зеленського. А якби в Капліна вклали  стільки грошей, як у Зеленського, він виграв би ще в першому турі.