На Полтавщині цього року планують встановити чотири майданчики системи зважування транспорту в русі

Цього року у Полтавській області планують встановити чотири майданчики системи габаритно-вагового контролю зважування автомобілів у русі системи Weigh-in-Motion (WiM).

Такі майданчики планують встановити на чотирьох дорогах: М-03 Київ-Харків, Н-12 Суми-Полтава, Н-12 Суми-Полтава та Т-17-05 Лохвиця-Гадяч, повідомили у Службі автомобільних доріг у Полтавській області.

Минулого року такі майданчики на Полтавщині вже встановили на дорогах М-22 Полтава-Олександрія та Н-31 Дніпро-Решетилівка.

Система зважування в русі (WiM) – ефективний інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм. Усі дані з доріг передаються до Укртрансбезпеки. САД чи Укравтодор не мають права стягувати штрафи чи виставляти їх будь-яким чином.

Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово у режимі реального часу за допомогою обладнання, яке монтується в верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.

Система зберігає інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 тонн. Температурний діапазон від -30°С до +40°С. Компоненти захищені від можливих перенапруг. Автоматично зчитується ряд показників: номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, тощо. Вплив людського фактору відсутній.

Вже цієї осені штрафи почнуть надходити несумлінним перевізникам. 2 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, який запроваджує адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису, серед іншого, в автоматичному режимі. А це, своєю чергою, допоможе зберегти від руйнування дороги, покращить безпеку дорожнього руху та сприятиме зменшенню кількості ДТП.