Полтавщина першою в Україні переходить на електронні лікарняні

Тепер замість безкінечних черг та бюрократії – один візит до лікаря та декілька кліків. Ось так працює Paperless! Автоматично, прозоро та зручно для всіх: пацієнтів, роботодавців, медиків і працівників соцзахисту.
“Запровадження цього проєкту, яке ініціювали Мінцифра, МОЗ та НСЗУ, суттєво економить бюджетні кошти, зменшує корупційні ризики під час видачі необґрунтованих листків тимчасової непрацездатності та спрощує страхові виплати. Всі, хто продає е-лікарняні в інтернеті, згортайте «бізнес»! Наразі 98 зі 100 медичних закладів Полтавщини запровадили е-лікарняні. Ще два – обласний неврологічний центр й обласна клінічна лікарня – продовжать формувати паперові листки непрацездатності, поки триває перехідний період”, – розповів Синєгубов.

Отримати е-лікарняний можна так: людина приходить на огляд до медика, а він зі свого боку створює електронний висновок про тимчасову непрацездатність. Звідти документ миттєво потрапляє до відповідного реєстру Пенсійного фонду, де безпосередньо і формується лікарняний, за яким пацієнту надійдуть виплати. Підтвердження про це людина отримує повідомленням на телефон.