У Полтаві показали китайський електробус за 8 мільйонів

Вчора, 19 березня, представники китайської фірми «Skywell» продемонстрували свій електробус на території комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс».

Представник фірми «Skywell» в Україні Арсеній Абдураїмов розповідає, що за рік компанія випускає 22 000 таких електробусів. Головний плюс цього виду транспорту – енергозбереження. Якщо тролейбус для проїзду одного кілометра витрачає 1,2-1,5 кВт, то електробус – 0,8 кВт, пише сайт 0532.

Вартість електробуса – близько 8 мільйонів. Вага – 13 тон. Виробники дають на нього гарантію у 3 роки, на його акумулятор – 5 років. Електробус має 19 сидячих місць, загальна кількість пасажирів – 50. Це відповідає європейським нормам – 0,4 квадратні метри на людину. 

Секретар міської ради Олександр Шамота констатував, що зараз головне завдання міської влади – налагодження якісних перевезень у місті у короткі строки, тому малоімовірно, що місто зараз витрачатиме значні кошти на електробуси.

– Проте у середній перспективі, за умови залучення фінансування – це цілком можливо. Ми розуміємо, що із часом такі електробуси будуть дешевшати і стануть доступнішими. А враховуючи їх економічність та екологічність, за таким транспортом майбутнє, – сказав Олександр Шамота.