На Полтавщині затримали громадянина Росії, який незаконно перебував на території України

Октябрським районним судом м. Полтави прийнято рішення про примусове видворення за межі України громадянина Російської Федерації – порушника міграційного законодавства. У зв’язку з тим, що він переховувався – рішення суду не було виконано.

Під час проведення цільових профілактичних заходів щодо нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері місцезнаходження нелегального мігранта було встановлено.

48-річний іноземець неодноразово порушував чинне законодавство України, мав досвід кримінальної протиправної діяльності. На території Полтавської області відбув покарання за вчинення тяжкого кримінального правопорушення – умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України), за вчинення якого був засуджений до 9 років позбавлення волі. 

Після закінчення визначеного терміну перебування в Україні чоловік втратив підстави для подальшого перебування в України, проживав без документів на право проживання в Україні та ухилявся від виїзду за межі держави.

Міграційна поліції області звернулася з поданням до регіонального Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про притягнення громадянина Російської Федерації до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування іноземців в Україні та депортацію до країни походження із забороною щодо подальшого в’їзду на територію України протягом 5 років. Окрім того, за адміністративним позовом міграційної служби суд ухвалив рішення про примусове видворення порушника за межі України.

З метою виконання судового рішення оперативники управління міграційної поліції Полтавщини спільно з працівниками батальйону поліції особливого призначення «Полтава» забезпечили супроводження чоловіка до пункту пропуску «Гоптівка», що на кордоні з Росією.