На Зеленського працює російська фабрика ботів

Нещодавно у США пройшла міжнародна конференція з питань кібербезпеки. Один з доповідачів, Клінт Воттс, розповів про те, як Росія проводить втручання у виборчі кампанії різних країн.

Так росіяни діяли в США, а тепер в Україні. Бойові дії переходять у соціальні  мережі. На першому етапі професіонали (з Ольгинської групи, або навчені ними) створюють в соціальній мережі групу наприклад, в США. Пересічному відвідувачу Фейсбук здається, що групу створив американець. Групу роблять максимально масовою. Спочатку за допомогою ботів, а коли група набирає популярності, до неї приєднується все більше реальних людей. Потім в групу вкидається потрібна інформація, яку підхоплюють і розповсюджують учасники групи.

Все це зараз відбувається в Україні. Ще в січні було викрито механізм накрутки реєстрації учасників віртуальної команди Зеленського. Тоді спеціальна програма на сайті автоматично крутила лічильник.

Також серед учасників ФБ-груп команди Зе величезна кількість ботів – сторінки учасників з 1-2 фото, мінімальною кількістю друзів і лише постами. Це характерна ознака того, що сторінка несправжня.

Російською фабрикою ботів на Полтавщині керують громадянка РФ Сичевська та Слісенко із штаба Зеленського.