У Полтаві на 77% підвищили тарифи на вивіз сміття

16 вересня Полтавський міськвиконком затвердив рішення, відповідно до якого збільшується вартість вивезення сміття для фізичних та юридичних осіб.

Фактично, згідно з рішенням «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, що надаються Полтавським комунальним автотранспортним підприємством 1628», вартість послуги з вивезення та захоронення ТПВ стає єдиною і для фізичних, і для юридичних осіб. Саме КАТП-1628 вчергове виграло конкурс на таку послугу.

Тобто для населення послуга зі збирання та перевезення твердих побутових відходів зросте на 76%, для бюджетників — на 68%, для підприємств — на 42%.

Втім, більшість мешканців багатоповерхівок, якими досі опікується КП «ЖЕО № 2», це підвищення поки не торкнеться. Зараз для полтавців, які мешкають у старих багатоквартирних будинках без ОСББ чи ЖБК, послуга КАТП-1628 на вивезення та захоронення ТПВ «зашита» у квартплату, яку вони сплачують «ЖЕО № 2». А без окремого рішення виконкому її не збільшать за рахунок зміни тарифу для КАТП-1628.

Вочевидь, після прийняття тарифу, певну його вартість комунальникам відшкодовуватимуть з бюджету міської громади. Це триватиме до того часу, коли у небуття піде юридична особа КП «ЖЕО № 2», а на його місце зайде управлінська компанія. Тоді послугу КАТП-1628 виведуть з так званої «квартплати», а споживач окремо сплачуватиме за послуги управлінській компанії і комунальникам — за вивезення та захоронення відходів.

Під час засідання міськвиконкому перший заступник начальника управління ЖКГ Олександр Попенко зазначив, що підвищення тарифу стосується лише мешканців Полтави, а не усієї Полтавської громади. Для надання послуг з вивезення та захоронення ТПВ у старостатах буде проведений окремий конкурс, після якого виконком вирішуватиме питання підняття вартості.

Враховуючи норми надання послуг, один мешканець багатоквартирного будинку сплачуватиме на рік за збирання та вивезення 2,066 м³ сміття 172,3 грн, мешканець приватного сектора за 2,542 м³ сміття 212 грн.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також