Вимагають землю в обмін на лояльність — керівництво Полтавської ОДА звинуватили у шантажі

Микола Різник заявив, що заступник голови ПОДА через посередників пропонує передати 1000 га землі фізичним особам з Харкова. За це обіцяється лояльність та державні кошти з ДФРР. У разі відмови голові громади обіцяли кримінальну справу проти селищної ради

Голова Опішнянської громади Микола Різник звинуватив одного із заступників голови Полтавської ОДА у шантажі. За його словами, чиновник запропонував йому зустрітися з людьми з «прогресивними ідеями». Однак гості попросили віддати фізособам з Харкова 1000 га землі громади. В обмін вони гарантували лояльне ставлення ОДА до Опішнянської громади, наприклад, у формі направлення коштів від ДФРР.

Про це Микола Різник розповів на своїй сторінці у Facebook:

— Кілька місяців назад мені зателефонував один із перших осіб з ОДА і сказав, що до мене, як до прогресивного голови, завітають люди, які запропонують прогресивні ідеї.

І дійсно, через декілька днів, до мене зателефонували люди, які представились інвесторами з Харківщини. Призначили зустріч, прийшли до мене в кабінет, спочатку повідомили мені, що вся земля тепер належить громадам і треба правильно нею розпоряджатись, а правильно — це віддати їхнім людям (фізособам з Харкова) по 2 гектари і поклали на стіл 500 кольорових викопіювань зроблених на карті нашої громади на 1000 га землі. Поля, ліси, балки, все підряд. Коли я запитав кого вони представляють, вони перепитали, чи телефонував мені один з заступників голови Полтавської обласної державної адміністрації, я сказав що так.

Тоді мій співрозмовник продовжив і повідомив мені, що якщо я погоджуся віддати всю землю, то можу розраховувати на усіляку підтримку з боку ОДА, на всілякі субвенція з держбюджету, ДФРР (кошти на ремонти) та інше. Якщо ж відмовлюся, то буде «по-поганому», як саме не уточнили. Я відмовився, бо роздати землю харків’янам — не моя історія. А далі почалося найцікавіше.

Настав час подачі проектів на ДФРР (кошти з держбюджету). Наш проектний відділ, як зазвичай, подав онлайн-заявку — термомодернізацію опорного закладу (головний корпус школи на вул. Соборній, 18 в Опішні. — Авт.), але допустив помилки, про що чесно повідомив листом і попросив не враховувати заявку цього року.

Але до мене зателефонували знову люди і попросили зустрітись. Зустріч була пізно ввечері в Полтаві, на заправці. Ці особи представились друзями і повідомили: або я даю 100 га землі, або вони заводять кримінальну справу проти селищної ради, за підробку документів під час подачі електронної заявки в ОДА.

Звісно, я знову відмовився. І все б нічого, я навіть було подумав, що можливо ті люди прикривались «чесним ім’ям» заступника голови ПОДА. Але на днях, я дізнаюсь, що на посадових осіб Опішнянської селищної ради написана заява і підписана знаєте ким? Так, правильно, тим самим заступником голови Полтавської ОДА. Все відбулося так, як і говорили ті люди, котрі вимагали землю.

У справі замішані перший заступник губернатора Лунін та харківський “рішала” Яровий

Микола Різник не назвав імені заступника голови Полтавської ОДА, однак натякнув на нього згадкою про направлення коштів з ДФРР. На обласному рівні відбирає проекти, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, регіональна комісія з оцінки та проведення конкурсного відбору інвестиційних програм. Головує на комісії перший заступник голови ПОДА Дмитро Лунін.

Журналісти сайту “Полтавщина” повідомили, що такі пропозиції сільським головам (земля в обмін на лояльність або проблеми) робить Євгеній Павлов. За їх інформацією, він може бути підручним Романа Ярового.

Останнього всеукраїнські ЗМІ представляли екс-директором харківського ринку «Барабашово». Роман Яровий був ключовим інвестором парламентських виборів у 2019 році на користь партії «Слуга народу».

Вже закритий Telegram-канал «Всё не так» («Всё так») ще на початку грудня 2019 року відрекомендував Романа Юрійовича наступним чином:

«+38067*****57. Откаты, должности, недвига. Любые вопросы по Полтавской ОДА. Экс-директор «Барабашово» по распределению площадей. Помощник нардепа Красова из антикоррупционного комитета.»

Є інформація про те, що Роман Яровий періодично приїжджає в Полтаву у якості «рішали» питань в ОДА. Це дещо нагадує депутатський прийом виборців: адже щоб потрапити на прийом до Ярового, потрібно встати в чергу.

Різник опублікував нові докази

Голова Опішнянської громади Микола Різник надав сайту «Полтавщина» відео з його робочого кабінету, датоване 29 березня 2021 року. На ньому видно чоловіків, які зайшли до кабінету. Один із них показує Миколі Різнику викопіювання земельних ділянок, які потрібно передати потрібним фізичним особам. Один із відвідувачів, який сидить ліворуч від Миколи Різника, схожий на Євгенія Павлова, можливого підручного Романа Ярового, якого, за окремими повідомленнями, називають «рішалою» справ в Полтавській ОДА.

Микола Різник пояснив відсутність звуку на відео зі службового кабінету тим, що це заборонено законом.