Затриманого на хабарі поліціянта з Полтавщини звільнили

Справу про ймовірне хабарництво ексзаступника начальника відділення поліції №2 Полтавського райуправління Нацполіції Полтавщини передали до суду.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань 29 вересня.

У серпні його звільнили з лав Нацполіції. Наразі обвинувальний акт направили до суду. Чоловіка звинувачують у проханні надати та одержанні хабаря з використанням службового становища, що поєднане з вимаганням. Йому загрожує позбавлення волі до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років, з конфіскацією майна.

За версією слідства, поліцейський «співпрацював» з ТОВ «Полтавоблресурс». За систематичні хабарі він обіцяв впливати на колег, щоб вони не давали розвитку кримінальним провадженням проти підприємства, повідомляти про виклики у відділення тощо.

Згідно з ухвалами, у телефонних розмовах поліціянт повідомляв керівнику ТОВ «Полтавоблресурс» про можливість закриття кримінальних проваджень, у межах яких, вилучали майно. Чоловік обіцяв, повернути техніку. Також була умова, що коли підприємець щомісячно даватиме йому хабарі, то він повідомлятиме про надходження до відділу поліції повідомлень та скарг, що пов`язані з діяльністю ТОВ «Полтавоблресурс».

22 липня поліціянт сказав, що підприємець має перерахувати йому на карту 8 тис. грн за ігнорування незаконної вирубки деревини у районі. За ці гроші він мав вплинути на колег у відділенні поліції, аби ті «закрили очі» на діяльність фірми.

Наступного дня посадовець зателефонував до «Полтаваоблресурс» і повідомив, що до Полтавського РУП надійшла інформація про вирубку дерев поблизу села Вільховатка. Тим самим попередив про небезпеку, щоб поліціянти не затримали людей, які незаконно рубали дерева.

Після цього підприємець перерахував на картку поліціянта ще 8 тис. грн, але він отримав тільки 7 тис. 432 грн. Після цього вони зустрілися у Кобеляках Полтавської області, де поліціянт вимагав віддати ще 500 грн й перераховувати 8 тис. грн хабаря щомісяця до 23 числа. Кількість грошей мала залежати від кількості вирубаних дерев за місяць.

23 липня о 17:57 працівники Територіального управління Державного бюро розслідувань у Полтаві затримали поліцейського й повідомили про підозру у вимаганні коштів посадовцем.

За даними слідства, працівник поліції вимагав 40 тис. грн від директора товариства за закриття кримінального провадження стосовно останнього та не перешкоджання його господарській діяльності.