Кременчужанин купив в інтернеті зброю та попаввся правоохоронцям

Днями суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Діана Зоріна розглянула у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню  уродженця м. Харків, громадянина України, освіта вища, не одруженого, не працюючого, на утриманні малолітніх дітей не маючого, раніше не судимого у вчиненні кримінального правопорушення передбачених частиною 1 статті 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

Як сказано у вироку суду, в 2019 році чоловік придбав за допомогою мережі інтернет, на невстановленому слідством сайті, вогнепальну зброю, а саме: пістолет – кулемет конструкції Судаєва ( ППС ).

В подальшому обвинувачений зберігав вогнепальну зброю за місцем свого проживання без передбаченого законом дозволу.

Так, 22 травня 2021 року в ході проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 21.05.2021 року за місцем проживання чоловіка виявлено та вилучено пістолет – кулемет конструкції Судаєва (ППС0, зразка 1943 року, калібру 7,62 мм.

Відповідно до висновку експерта вилучений у обвинуваченого за місцем мешкання предмет, а саме пістолет – кулемет конструкції Судаєва ( ППС ), зразка 1943 року, калібру 7,62 мм. – є вогнепальною зброєю виготовленою промисловим способом. Даний пістолет-кулемет, придатний для стрільби.

Також досудовим розслідуванням встановлено, що в кінці 2019 року чоловік придбав за допомогою мережі Інтернет, на невстановленому слідством сайті, вогнепальну зброю, а саме: револьвер.

В подальшому обвинувачений, усвідомлюючи, що придбаний ним револьвер, є вогнепальною зброєю та зберігав його при собі, без передбаченого законом дозволу.

Так, 28 травня 2021 року о 09:18 годині, на сходинковій клітці між 2 та 3 поверхом, у 1-му під їзді, будинку у обвинуваченого було виявлено та вилучено вказаний револьвер.

Суд вважає доведеною винуватість обвинуваченого у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення та кваліфікує дії останньої за частиною 1 статті 263 КК України як незаконне придбанні та зберіганні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.

6 вересня 2021 року між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури Косик Д.С. та обвинуваченим в присутності захисника останньої адвоката Лашко О.О. укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до вимог статті 472 КПК України.

Згідно даної угоди прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченої за частиною 1 статті 263 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачена беззастережно визнала свою винуватість у зазначеному діянні. Також вказаною угодою визначено покарання, яке повинен понести чоловік за частиною 1 статті 263 КК України у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі; на підставі статті 75 КК України звільнити обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку. В угоді передбачені наслідки укладання та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України та наслідки її невиконання.

У судовому засіданні обвинувачений в присутності захисника підтвердив суду, що угода про винуватість укладена добровільно, не є наслідком застосування насильства, примусу , погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Прохав суд затвердити угоду про винуватість укладену 6 вересня 2021 року і призначити йому узгоджену в ній міру покарання, при цьому беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, фактичні обставини вчинення ним кримінального правопорушення викладеного у даному вироку суду не заперечував.

Розглянувши справу суддя затвердила угоду про визнання винуватості укладену 6 вересня 2021 року між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури Косик Д.М. та обвинуваченим.

Обвинуваченого визнано винуватим у пред`явленому обвинуваченні за частиною 1 статті 263 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки.

Відповідно до вимог статті 75 КК України суддя звільнила обвинуваченого від відбування призначеного покарання з випробуванням, іспитовий строк встановити терміном на 1 (один) рік.