До “розстрільного списку” 47-ми потрапив полтавець

В Україні опублікували т.з. “розстрільний список” 47-ми блогерів, журналістів та громадських діячів, яким, за версією українських спецслужб, загрожує смерть від рук кілерів.

До цього списку увійшли такі відомі журналісти, як Євген Кисельов, Віталій Портніков, Соня Кошкіна, Юрій Макаров та інші.

Серед них – і Роман Скрипін, який народився у Полтаві, і починав свій журналістський шлях із роботи у молодіжці “Комсомолець Полтавщини”.

Скрипін відомий за своєю роботою на каналах “СТБ”, 5-й, УТН, а також як засновник “Громадського”. Від середини травня 2016 року разом із Данилом Яневським, Богданом Процишиним та Наталкою Якимович веде авторські проекти — skrypin.ua та UMN.

Список з 47 прізвищ опублікувало видання Страна. Разом з тим, його справжність не підтверджена.

Роман Скрипін прокоментував його появу коротким постом у ФБ:

Нагадаємо, про існування списку 47-ми стало відомо після спецоперації СБУ, під час якої було інсценовано вбивство журналіста Бабченка.

За даними СБУ, для вбивства Бабченка російські спецслужби завербували українця, який отримав 40 тис. доларів за організацію злочину. Організатор запропонував колишньому учаснику АТО за 30 тис. доларів вбити журналіста і передав завдаток в розмірі 15 тис. доларів.

Правоохоронці затримали організатора замаху, який повідомив про плани усунення 30 осіб на території України. Також організатор за завданням російських спецслужб повинен був нелегально придбати зброю для закладки баз на території України. В організації замаху підозрюється Борис Герман – виконавчий директор українсько-німецького СП «Шмайсер» – єдиного недержавного підприємства з виробництва зброї в Україні.

Служба безпеки України заявила про отримання інформації щодо реальної загрози безпеці інших громадян у справі російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка. У свою чергу, генпрокурор заявив, що слідство отримало список з 47 осіб, серед яких відомі українські та колишні російські журналісти, які могли бути наступними жертвами терористів.

Новинар Полтавщини