У Лубнах поліція розслідує справу розтрати 1.4 млн грн з капремонту даху суду

Лубенська поліція підозрює підрядника та службовців судової адміністрації у розтраті 1,4 млн грн ремонту даху місцевого суду

Слідчі Лубенського відділу ГУНП в Полтавській області розслідують справу розтрати або привласнення бюджету, виділеного на капремонт даху місцевого суду. Кошти виплатили повністю ще до закінчення робіт. Ймовірними підозрюваними можуть бути посадовці судової адміністрації та підрядної організації. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Нагадаємо, мова йде про капітальний ремонт покрівлі Лубенського міськрайонного суду за 1,4 млн грн. Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області замовило його ТОВ «БК «Євро Еліт Буд» у жовтні минулого року. Відповідно до договору усі роботи мали виконати до 15 грудня.

Судячи з даних реєстру судових рішень, справою зацікавилося управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України. Вони перевірили виплати ДСА та документи з ProZorro і знайшли підтвердження здогадок.

За тиждень після виходу матеріалу поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб). Розслідувати справу довірили слідчому відділу Лубенського відділу поліції Полтавщини.

Судячи з матеріалів провадження, поліцейські підозрюють, що посадовці ДСА підписали документи із завищеними обсягами виконаних робіт. Особами, які, можливо, привласнили частину виділеного на ремонт бюджету, у справі виступають посадовці ТОВ «БК «Євро Еліт Буд».

За даними Мін’юсту, компанією володіють голова Ради підприємців Полтави, голова Полтавської міської ТВК Євген Ніколаєнко та громадський діяч Євгеній Мартосенко. Перший також є керівником товариства.

Аби зібрати доказову базу, слідчі звернулися до Лубенського міськрайонного суду з кількома клопотаннями. Усі судді, які мали повноваження чинити правосуддя, заявили про самовідвід, тому матеріали направили до Хорольського райсуду Полтавської області. Уся процедура затягнулася на 2 місяці, тому клопотання були задоволені лише на початку квітня.

Суддя Володимир Старокожко надав слідчим дозвіл на доступ до оригіналів документів Теруправління ДСА з приводу ремонту покрівлі, а також — на огляд приміщення та даху лубенського суду.

Поліцейські продовжують розслідування справи. Наразі офіційних підозрюваних в рамках провадження немає. Якщо слідчим вдасться їх встановити, цим особам може загрожувати від 3 до 5 років обмеження волі або від 3 до 8 років ув’язнення, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, 14 січня у Полтаві затримали заступника начальника Полтавського теруправління ДСА Віталія Федька. Посадовця підозрюють у тому, що він вимагав та отримав 248 тис. грн хабара. На думку СБУ, Віталій Федько отримував по 15% «відкату» за ремонт приміщень судів. Він нібито налагодив механізм одержання неправомірної вигоди від місцевих підприємців, обіцяючи сприяти у підписанні актів виконаних робіт та вчасного перерахунку коштів.