Апеляційний суд скасував вирок екс-начальнику ДАІ Полтавщини, який 7-й рік переховується у Криму

У 2015 році начальника ДАІ Полтавщини Петра Блажівського затримали за підозрою у хабарництві, апеляційний суд відпустив його із СІЗО під 10-мільйонну заставу, після чого Блажівський втік до окупованого Криму. У 2017 році Октябрський райcуд заочно призначив екс-начальнику ДАI 7 років ув’язнення, але апеляційний суд скасував вирок та призначив повторний розгляд справи. Якби Блажівський не переховувався в Криму, то вже б відбув призначене покарання, а новий розгляд справи не гарантує його виправдання. Про це пише “Полтавщина”.

У Полтавському апеляційному суді відбувся розгляд справи екс-начальника ДАІ Петра Блажівського, якого Октябрський райсуд визнав винним у хабарництві та заочно призначив 7 років ув’язнення. Суддівська колегія у складі головуючої судді Оксани Корсун та суддів-учасників Олександра Захожая та Валентина Томилка скасувала вище згаданий вирок та призначила новий розгляд справи в суді першої інстанції.

Нагадаємо, що Блажівський пропрацював начальником ДАІ Полтавщини менше року, але з моменту його призначення на посаду до затримання встиг налагодити схему отримання хабарів. Блажівський щомісяця вимагав від підлеглих йому керівників підрозділів від $1000 до $4000. Затримали екс-начальника із портфелем, в якому було $18000, а під час обшуків у квартирі підозрюваного вилучили майже 900 тисяч гривень, $20000 та 6000 євро. За тогочасним курсом, всього було вилучено готівки на понад 1,5 млн грн.

Апеляційний суд призначив Блажівському заставу у розмірі 10 мільйонів гривень, яку вніс раніше судимий бізнесмен Олександр Павлюченко. Невдовзі після внесення застави Блажівський зник. 25 грудня 2015 року Октябрський райсуд оголосив його у розшук, а внесену заставу зарахував у дохід держави. За версією прокуратури, він переховується в окупованому Криму.

Петро Блажівський спілкується з журналістами за півроку до втечі

На підтвердження цього прокурор подав витяги із реєстрів нерухомого майна — у Криму родина Блажівських має помешкання в Ялті, Джанкої та Севастополі. Також СБУ знайшла підтвердження, що Блажівський там також проживає, але як саме вони про це дізналися, є секретними матеріалами.

Зважаючи на вище зазначені обставини, у справі був призначений спеціальний розгляд, який може здійснюватися без присутності обвинувачуваного. У листопаді 2017 року Октябрський райсуд заочно виніс вирок Блажівському та призначив йому 7 років ув’язнення з моменту його затримання.

Прокуратура та троє адвокатів Блажівського подали апеляційні скарги. Прокурор клопотав про часткове скасування вироку та призначення 10 років ув’язнення, а адвокати вимагали виправдати Блажівського та закрити справу. Полтавський апеляційний суд прийшов до висновку: вирок треба скасувати та відправи справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Своє рішення суддівська колегія аргументувала тим, що сторона обвинувачення не довела факт перебування Блажівського на території окупованого Криму, а тому Октябрський райсуд мав розглядати справу лише у присутності обвинуваченого та дати йому можливість захищатися.

Зауважимо, що якби Петро Блажівський у 2017 році не втік до окупованого Криму, то вже б міг відбути покарання. Замість цього, справу розглядатимуть із самого початку і це не гарантує виправдання Блажівського та закриття провадження. Втім, враховуючи тяжкість інкримінованого злочину, справу проти Блажівського можуть закрити через 4 роки у зв’язку із закінченням строків притягнення до відповідальності.