На Полтавщині працюють пости де поліцейські можуть перевірити наявність COVID-сертифікатів

Щоб потрапити до іншої області громадським транспортом, потрібно мати документи про вакцинацію або одужання від COVID-19.

На Полтавщині поліцейські перевіряють сертифікати на двох постах, що межують з іншими областями – у Чутовому, що межує з Харківською областю та Лубнах, що межують з Київською областю. Проте будь-який екіпаж поліції може перевірити наявність СOVID-сертифікатів у людей. Про це повідомила речниця патрульної поліції Полтавщини Наталія Костильова 29 жовтня.

Раніше ЗМІСТ писав, що з 21 жовтня перевіряють правдивість сертифікатів про вакцинацію працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, патрульні поліцейські.

Перевірки проводять у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків.

Перевіряють сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом. У паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково має бути інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

Раніше Уряд погодив кримінальну відповідальність за продаж та використання підроблених COVID-сертифікатів. Українцям, що свідомо використовують фейки, загрожує штраф до 34 тис. грн або до 2 років обмеження волі. 

Медпрацівники, які будуть вносити неправдиві відомості у бази даних, отримають штраф до 68 тис. грн або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду. А тим, хто підробки виготовлятиме та продаватиме, — штраф до 170 грн або позбавлення волі до 3 років.