У Карлівці вибори виграла маловідома партія, скуповуючи голоси по 600 гривень, – ЗМІ

31 жовтня у Карлівській громаді відбулися позачергові вибори до міської ради — визначалися майбутні власники 26 депутатських мандатів.

Сайт «Полтавщина» повідомив про попередні результати виборів.

Лідер виборів — партія «Українці», яку створили за кілька місяців до виборів. Вона отримала 7 мандатів.

Партії «Батьківщина» та «Довіра» отримали по 4 мандати, «За Майбутнє», «Сила і честь» та Аграрна партія України — по 3 мандати, ОПЗЖ — 2 мандати.

Відзначимо, що з ради «вилетіли» партії «Слуга народу», «Європейська Солідарність», «Рідне місто» та «Пропозиція».

Покращила результат «Довіра», яка додала до фракції два «багнети». Погіршили результат «СіЧ» та «Батьківщина», які не добрали по депутату. На попередньому рівні — «За Майбутнє».

За інформацією сайту, коаліцію можуть створити партія «Українці», «Батьківщина» та «Довіра». Очікується й на підтримку партії «СіЧ». Якщо на посаді міського голови поновиться Петро Світлик (кандидат від «Батьківщини», то коаліція, навіть без «Сили і честі», матиме 16 голосів при 14 мінімально необхідних. При цьому «Батьківщину» підтримує місцевий латифундист Олександр Тимоха.

Попередні висновки

За інформацією “Полтавщини”, партія «Українці» (яке має дніпропетровське коріння) витратила на вибори 3 млн грн, більшість із яких пішли на так звану «сєтку». Окремі джерела говорять, що за один голос виборці отримували по 600 грн.

Таким чином, перемогла партія, яка просто купила голоси. Також у переможцях — партії, які залучили до своїх лав місцевих лідерів думок, а також партії, сформовані місцевими «агробаронами».

Ще один висновок — криза ідей. Виборцям вже, грубо кажучи, начхати на кольори партійних прапорів та на їх програми та обіцянки.

Констатуємо повне фіаско партії влади «Слуга народу», яка навіть не отримала й 2%. Парламентська партія «Європейська Солідарність», яка у всеукраїнських рейтингах тримає 2-е місце, також розпрощалася із фракцією у міськраді.

Однак це тільки попередні та «гарячі» результати виборів. Наразі маємо перерахунок на 3-х виборчих дільницях і можливе перенесення «бойових дій» у ТВК та суди.